Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy sukienki koronkowe są nadal modne?

Nie wszystkie elementy garderoby są modne w każdym sezonie. Istnieją jednak ubrania, które można stylizować na wiele sposobów i zawsze osiągać ciekawy efekt. Do tej kategorii należą sukienki koronkowe. Jak je nosić i czy w ogóle powinno się jeszcze po nie sięgać?

Misternie tkana ozdoba

Tkaniny koronkowe od wieków uchodzą za szczególnie szykowne. Tworzone z wielką precyzją zdobiły ubrania najmożniejszych osób. Sukienki koronkowe to wynalazek znacznie nowszy. Pojawił się wtedy, gdy tkaniny wykonywano już maszynowo. W ten sposób znacznie usprawniono tworzenie misternych splotów o dowolnym kształcie. Koronka kojarzy nam się z kreacjami na wielkie wyjście. Tymczasem materiał tego typu to świetna baza do stworzenia nowoczesnej kreacji na każdą elegancką okazję. Przekonasz się o tym, przeglądając np. propozycje sukienek ze sklepu Modna Kiecka. Koronki występują tam w roli głównej oraz jako efektowny dodatek.

Jak stylizować koronkę?

Sukienki koronkowe nie należą do kategorii must have, jak np. mała czarna. Jednak sporo pań ma w swojej szafie taki element garderoby. Najczęściej to modele kupowane obecnie, choć niektórzy mają pamiątkowe sukienki po mamie lub babci. Czy starsze kreacje nadal mają swój urok? Jak najbardziej. Starannie wykonane koronki kojarzą się z niewinnością i niewyszukaną elegancją. Sukienka wykonana z koronki jest elementem ozdobnym, więc nie warto jej chować pod innymi ubraniami lub zestawiać z bogatą biżuterią. Klasyczny fason dopełni jednokolorowe okrycie wierzchnie, najlepiej niezapięte. Modele, które mają tylko kominkową wstawkę, warto podbić dodatkową ozdobą.

Sukienki koronkowe nie tylko na wielkie okazje

Zastanawiasz się, gdzie można się pojawić w koronkowej sukience? Na pewno na eleganckim przyjęciu lub gdy wybierasz się do teatru. Koronka to szlachetny fason, więc pasuje wszędzie tam, gdzie chcesz dobrze wyglądać. Może to być uroczysty obiad w gronie rodzinnym, impreza okolicznościowa, czy po prostu niedzielny, rodzinny spacer. Najbardziej uniwersalne są tkaniny koronkowe, utrzymane w podstawowych lub pastelowych kolorach. Jaki fason dobrze leży na każdej kobiecie? Luźniejszy, choć nadal blisko ciała. Nie będzie krępować ruchów, a jednocześnie pokaże wszystkie walory tej efektownej tkaniny.

Nowoczesne koronki są bardziej wytrzymałe, niż ich poprzedniczki sprzed dziesięcioleci. Elastyczny materiał nie wymaga już prania ręcznego w chłodnej wodzie – dlatego ulubione koronkowe ubrania możesz prać w pralce.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]