Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kot w domu – zalety i wady

Kot w domu to radość dla domowników. Posiadanie kota wiąże się jednak z obowiązkami i kosztami. Czy warto sprawić sobie to zwierzę?

Posiadanie kota to marzenie większości małych dziewczynek. Uwielbiają bluzki, plecaki i piórniki z kotkami. Co jednak warto rozważyć zanim weźmiemy pod skrzydła tego uroczego sierściucha?

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie czy decydujemy się na psa czy kota. To właśnie najczęściej między tymi dwoma toczy się spór. Kot zdecydowanie wymaga mniej czasu, gdyż nie trzeba go wyprowadzać. Wystarczy zakupić kuwetę i żwirek i mamy spokój z wychodzeniem w deszczowe i zimne dni. Z drugiej strony można uznać to za wadę, gdyż przecież ruch to zdrowie.

Kot również często bywa znacznie czyściejszy niż pies. Koty same się myją i z uwagi na to, ze nie wychodzą z domu na spacer, nie trzeba im myć brzucha i łapek po spacerze.

Zarówno koty jak i psy wymagają pielęgnacji, czesania i karmienia. Jest wiele sklepów gdzie mamy bardzo duży wybór akcesoriów i karm dla zwierząt np. e-zoo.shop. To jaką wybierzemy karmę dla kota jest związane z tym jaką rasę kota mamy i jakiej potrzebuje konkretnie nasz osobnik.

Najlepiej podpytać hodowcę lub weterynarza o karmę, którą zalecałby dla danej rasy. Zdarza się, że zwierzak ma uczulenie i reaguje słabo na wybrane gatunki karm, więc to również warto wziąć pod uwagę.

Wadą kociej natury jest to, że koty mają często swoje humory i chadzają własnymi ścieżkami. Niestety w przypadku osobników płci męskiej często zdarza się, że koty uciekają i toczą regularne bitwy z innymi kotami. Zdarza się, że kot potrafi wrócić dopiero po dłuższym czasie, a przy okazji posiada ślady bitewne jak naderwane ucho lub rany na ciele.

W przypadku kotek, sytuacja przedstawia się jeszcze gorzej, gdyż jeśli nie jest wysterylizowana, może uciekać z domu i spółkować z kotami. Może to być kłopot, jeśli nie mamy warunków na małe kocięta.

Zaletą wszystkich zwierząt jest za to zbawienny wpływ na rozwój dziecka, ugruntowanie konieczności opiekowania się i pielęgnowania swojego czworonoga. Zawsze też zwierzę pomaga osobom samotnym poradzić sobie z samotnością. Zły humor mija jak za sprawą czarodziejskiej różdżki jak tylko kot przyjdzie się połasić do nas.

Posiadanie zwierzaka jednak wiąże się z obowiązkami i kosztami więc zawsze musi to być przemyślana decyzja.