Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jaka drukarka do biura?

Sprawny i wydajny sprzęt to nieodłączny element Twojego biura. Chociaż coraz większe znaczenie ma praca zdalna i wszystko dzieje się w sieci, to wciąż w wielu dużych firmach trudno wyobrazić sobie obieg dokumentów w formie online. Nadal odbywa się on w formie tradycyjnej. Posiadanie dobrej i odpowiednio taniej w eksploatacji drukarki w biurze stało się już koniecznością. Jaka drukarka do biura będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dobra drukarka to szybka drukarka?

Szybkość wydruku to ważny, ale nie najważniejszy aspekt. Każdy z producentów podaje, jaka jest maksymalna ilość stron, którą urządzenie jest w stanie w ciągu minuty wydrukować. Wartości rozkładają się na wielkość firmy. Kolejnym kluczowym elementem będzie jakość wydruku podawana w „dpi”, pojemność podajnika na papier, funkcja łączności z wi-fi, rozmiar oraz możliwość drukowania z telefonu. To ostatnie jest już tylko gadżetem, ale czasami ułatwia pracę. Jeżeli szukasz drukarki do biura, koniecznie zajrzyj na https://www.profibiuro.pl/.

Format wydruku

Podczas standardowego korzystania z urządzenia w zupełności wystarczy format A4. Nie wszystkie drukarki wyposażone są w druk w formacie A3. Warto więc przemyśleć, czy firma, do której potrzebna jest drukarka, będzie potrzebowała ogłoszeń, broszur, plakatów, które zwykle drukowane są na takich rozmiarach. W firmach zajmujących się projektowaniem może okazać się konieczne drukowanie na większym formacie, np. A0 lub wspomnianym wcześniej A3. Do takich zadań świetnie sprawdzą się drukarki laserowe.

Rozdzielczość wydruku

Standardem jest rozdzielczość 600 dpi. Jest to wartość, poniżej której nie powinno się schodzić i która spokojnie wystarczy przy drukowaniu dokumentów dobrej jakości.

Funkcja dupleks

Funkcja dupleks to inaczej funkcja automatycznego druku dwustronnego. Ma to pozytywny wpływ na szybkość drukowania dokumentów dwustronnych.

Kompaktowe drukarki

Konica Minolta

Bardzo dobrą jakość wydruku za rozsądne pieniądze oferują klientowi produkty marki Konica Minolta. Zarówno jeśli chodzi o sprzęt, jak i toner do drukarki Konica Minolta. Przy wyborze urządzenia często decydujące są jego wymiary. Nie zawsze w biurze dysponujemy dużą powierzchnią użytkową. Konica Minolta Bizhub 226 lub 266 są w miarę małymi urządzeniami i posiadają odpowiednią do ceny ilość funkcji. To ciekawe rozwiązanie. Dodatkowo na uwagę zasługują tonery Konica Minolta – najwydajniejsze i najbardziej atrakcyjne cenowo materiały eksploatacyjne. Jeśli zdecydujesz się na zakup drukarki tej firmy, potrzebny Ci również będzie toner Konica Minolta. Sklep internetowy ProfiBiuro oferuje tonery Konica Minolta do zastosowań biurowych, domowych oraz profesjonalnych.

Brother

Małe biuro? To nie problem. Drukarka marki Brother (np. DCP-1510E) świetnie sprawdzi się na małych powierzchniach. To drukarka laserowa z funkcją skanera i koparki. Kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne jest niezawodne i wydajne. W minutę potrafi wydrukować 20 stron w trybie czarno-białym. Podajnik papieru mieści aż 150 kartek w formacie maksymalnym A4. Technologia druku jest laserowa, co oznacza, że urządzenie wymaga również odpowiednio dobranego tonera marki Brother.

Coś dla miłośników HP

Jeśli w Twoim biurze drukowane są ogromne ilości dokumentów i dodatkowo jesteś fanem marki HP, to powinieneś zainwestować w tę drukarkę. HP OfficeJet 7110 ePrinter drukuje do 15 stron na minutę w czerni oraz około 8 stron na minutę w kolorze. Do drukarki można stosować atramenty rozmiarów XL, więc koszt wydrukowania jednej strony robi się naprawdę korzystny. Drukarka dodatkowo posiada opcję druku dwustronnego i możliwość połączenia się z siecią wi-fi. Podajnik papieru mieści 250 kartek. Coś niesamowitego! Idealna do Twojego biura.