Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zacząć robić na drutach? Proste wskazówki dla początkujących

Robienie na drutach dla wielu kobiet może wydawać się skomplikowane. Jeśli nie zdarzyło Ci się trzymać w dłoni drutów, nie znasz się na grubościach i rodzajach włóczki, ale masz odrobinę wolnego czasu warto spróbować. Robienie na drutach nie jest tak skomplikowane, jak może się wydawać. Nie jest to zajęcie tylko dla starszych pań i niesie za sobą wiele zalet. Masz wolny wieczór? Wystarczy zaopatrzyć się w druty i bawełnianą odmianę włóczki, słynącą z elastyczności i zwiększonej szerokości.

Nauka robienia na drutach – od czego zacząć?

Od dawna zastanawiasz się, jak się robi na drutach nieskomplikowane przedmioty, ale do tej pory nie znalazłaś czasu na nowe hobby? Polecam kupić zestaw do robienia na drutach, w którym znajdziesz druty dla początkujących oraz szeroką włóczkę. Dzięki takiemu zestawowi nie musisz wiedzieć, jakiej szerokości produkty powinnaś wybrać. Jeśli jednak chcesz wybrać produkty do dziergania osobno, zwróć uwagę na druty o średnicy 12 mm. Ten produkt jest jak najbardziej odpowiedni dla rozpoczynających przygodę z dzierganiem.

Jaka wełna do robienia na drutach będzie odpowiednia dla początkujących?

Aby nie zrazić się nieudanym ściegiem na początek obejrzyj kilka tutoriali, w których wyraźnie przedstawia się nabieranie oczek, przerabianie ich, proste ściegi prawo lub lewooczkowe oraz zakończenie robótki. Gdy zyskasz tę podstawową wiedzę, możesz zacząć samodzielnie dziergać. Musisz zacząć od bardzo szerokiej włóczki, która wybacza wiele błędów i nierówności. Włóczka typu spaghetti będzie doskonała. Z jej pomocą łatwo będzie Ci wykonać ścieg prawooczkowy, za pomocą którego stworzysz prostą rzecz na drutach. Wełna do robienia na drutach dla początkujących musi być szeroka. Dzięki temu zauważysz, jak przebiega splot i ocenisz, w jaki sposób można dodać kolejne elementy. Dzięki pierwszym próbom opanujesz technikę trzymania drutów, nabierania oczek prawych i lewych oraz nauczysz się, jak zakończyć robótkę.

Co możesz zrobić na drutach – proste przedmioty na początek

Czapki robione na drutach prezentują się zachwycająco zwłaszcza, jeśli masz świadomość samodzielnego wykonania takiego cuda. Nie jest to jednak produkt, który wykonasz na drutach w pierwszej kolejności. Skup się na małych, prostych rzeczach, a nie ma nic łatwiejszego do zrobienia na drutach od szalika. Szalik wełniany na zimę możesz zrobić zarówno dla siebie, jak i dla najbliższych. Do doskonały prezent mikołajkowy lub pod choinkę. Jeśli się wprawisz i spodoba Ci się robienie na drutach, w kolejnych krokach opanujesz wykonanie czapki na drutach, rękawiczek i innych, zimowych akcesoriów. Z łatwością wykonasz szalik nabierając prawe oczka. To najprostszy sposób, by potrenować robienie na drutach, wprawić się i zacząć dokładać trudniejsze elementy dziergania. Do takiego szalika zawsze będziesz mogła dołożyć kolejne oczka, pogrubiając go i wzbogacając kolorystycznie. A może koc robiony na drutach? Dzięki wysokiej klasy, grubej wełnie możesz stworzyć wyjątkowy, indywidualny produkt o niezwykłym efekcie. Narzuta na sofę lub łózko lub kocyk, którym otulisz się w zimowy wieczór to świetny sposób na naukę dziergania.

Jak robić na drutach trudniejsze przedmioty?

Jeżeli opanujesz sztukę robienia na drutach, z pewnością zechcesz wydziergać coś trudniejszego. Doskonałym pomysłem będą kapcie robione na drutach, szczególnie przeznaczone dla niemowląt. Urocze, własnoręcznie wykonane ozdobią stylowa sesję fotograficzną z niemowlęciem. Efektowne produkty to również sweter, czapka, rękawiczki robione na drutach. W miarę rozwoju umiejętności, opanujesz nie tylko techniczne podstawy, ale wprawisz się w wykonywaniu bardziej skomplikowanych elementów, dzięki którym Twoje prace będą użyteczne, piękne i zapewnią komfort termiczny. Zainteresowanie w postaci dziergania na drutach może być doskonałym wstępem dla dodatkowego zarobku. Jeśli Twoje wełniane przedmioty zyskają miłośników w mediach społecznościowych, możesz założyć własny sklep online z artykułami wełnianymi hand made. Dziś ekologia i rękodzieło są w modzie.