Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak dbać o skórzane rękawiczki poza sezonem?

Naturalna skóra to materiał, który słynie ze swojej wytrzymałości i pięknego wyglądu. Aby jednak móc cieszyć się takim efektem przez długi czas, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja elementów odzieży oraz innych akcesoriów. Nie jest ona jednak tak oczywista jak w przypadku innych ubrań. Przede wszystkim nie powinniśmy wykorzystywać środków chemicznych, ani detergentów, gdyż te mogą powodować pojawienie się plam lub przebarwień. Co więcej, takich rzeczy nie wrzucimy również do pralki, ani nie wypierzemy ręcznie. Jeśli obawiamy się samodzielnej konserwacji, najlepszym wyborem będzie renowacja skóry w profesjonalnym zakładzie.

W jaki sposób zadbać o rękawiczki ze skóry?

Dobrze pielęgnowane rękawiczki będą prezentować się atrakcyjnie w trakcie noszenia i zostaną z nami na długi czas. Aby jednak było to możliwe, trzeba pamiętać nie tylko o unikaniu ich nadmiernego zabrudzenia w trakcie noszenia i przemoczenia, ale także o dbanie poza sezonem. Jakie czynności należy wykonywać?

  • Po zakończeniu zimy nie powinno się po prostu schować rękawiczek do szafy i zapomnieć o ich istnieniu do następnego roku. Niezwykle ważna jest bowiem impregnacja, która pozwoli zabezpieczyć materiał przed pękaniem.
  • W tym celu warto wykorzystać olejek rycynowy, oliwkę dla dzieci lub specjalny preparat przeznaczony dla skór naturalnych. Substancję należy zaaplikować na miękką ściereczkę i wetrzeć w rękawiczki. Dzięki temu, skóra będzie nie tylko bardziej miękka, ale również błyszcząca. Warto jednak zaznaczyć, że dotyczy to rękawiczek wykonanych ze skóry licowej.

Jak dbać o zamszowe rękawiczki?

Zamsz jest materiałem bardzo podatnym na zabrudzenia, dlatego po zakończeniu sezonu może się okazać, że nasze rękawiczki wymagają przede wszystkim wyczyszczenia. W bardziej zaawansowanych przypadkach niezbędna może być nawet renowacja skóry. Na początek jednak warto zaopatrzyć się w specjalne środki i szczoteczki do czyszczenia tego typu materiału, które powinniśmy bez trudu dostać w sklepach obuwniczych.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]