Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dlaczego warto zostać kierowcą zawodowym? Świetne zarobki na wyciągnięcie ręki

Przez ostatnie lata, rynek pracy zmienił się diametralnie. W niemal każdej branży pojawiły się niedobory personalne, dzięki czemu to, pracownik był na uprzywilejowanej pozycji. Obecnie, z niemal z każdej strony słychać o nadchodzącym kryzysie. Są jednak branże, które na kryzys, są odporne znacznie bardziej niż inne. Wydaje się, że kierowca zawodowy jest jedną z grup, dla których praca znajdzie się zawsze. Dlaczego warto zostać kierowcą zawodowym?

Kierowca zawodowy — skąd tak duże zapotrzebowanie?

Ze zbyt małą ilością wykwalifikowanych kierowców, boryka się nie tylko krajowy rynek pracy, ale również europejski. Sprawdzając głoszenia o pracę, można z całą pewnością stwierdzić, że pracy w tym zawodzie na pewno nie zabraknie. Nic w tym dziwnego, transport drogowy jest potrzebny w niemal każdej branży, co przekłada się na duże zapotrzebowanie na kierowców. Towar, który widzimy na sklepowych półkach, surowce z których, zakłady produkcyjne wytwarzają swój produkt, a nawet meble. Wszystko to łączy jeden wspólny mianownik: wskazany towar, aby znalazł się w miejscu przeznaczenia, musi zostać tam przetransportowany. Oczywiście, logistyka drogowa, nie jest jedyną gałęzią łańcucha dostaw, jednak w większości to ona jest wybierana najchętniej. Wynika to z powodu jej opłacalności. Spedycja morska, lotnicza, czy kolejowa, jest obecna, szczególnie w logistyce interkontynentalnej, jednak w głąb lądu, towar i tak musi zostać dostarczony w tradycyjny, drogowy sposób.

Oferty pracy na kierowcę — dlaczego warto zapoznać się z nimi bliżej?

Większości osób, zawodowego kierowcę utożsamia z kierowcą TIR-a. Choć tego typu skojarzenie wydaje się oczywiste, to warto jednak podkreślić, że nie oddaje ono w pełni specyfiki tego zawodu. Zapotrzebowanie na kierowcę jest duże już dla kategorii „B”. Wszelkiego rodzaju firmy kurierskie lub lokalni dostawcy, prowadzą niemal ciągły nabór. Oczywiście, warto podkreślić, że z każdym kolejną kategorią Prawa Jazdy, potencjalny zawodowy kierowca, zyskuje dużo większe możliwości, również te zarobkowe.

Jeśli jesteśmy zainteresowani taką pracą, jednak z wyższą kategorią, musimy mieć świadomość, że wymaga to również od nas pewnych, czasami niemałych, inwestycji, w dodatkowe kursy, które uprawniają nas do przewozu rzeczy. Oczywiście tego typu inwestycja, jeśli podejmiemy pracę w zawodzie, dość szybko się zwraca.

Zawód kierowcy cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób poszukujących pracy lub takich, które szukają, bardziej opłacalnego zatrudnia. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę: „najpopularniejsze zawody”, aby przekonać się, że ten rodzaj pracy jest bardzo chętnie wybierany, nawet przez osoby z małym doświadczeniem na rynku pracy. Nic w tym dziwnego, kierowca kategorii „C+E”, może zarabiać nawet ponad 10 tysięcy złotych netto miesięcznie, co bardzo często jest kwotą nieosiągalną w innych branżach.

Praca jako kierowca — co jeszcze warto wiedzieć?

Decydując się na pracę kierowcy, warto pamiętać, że ten rodzaj pracy jest niezwykle specyficzny i nie każdy będzie go wykonywał z równie dużym entuzjazmem. Oczywiście, podstawowym zadaniem kierowcy, jest dowiezienie ładunku z punktu A do punktu B, jednak w zależności od towaru może się to wiązać z niestandardowymi godzinami załadunku i rozładunku, z wypełnianiem dokumentów, a nawet ze znacznie większą ilością czasu spędzonego poza domem, niż w przypadku innych zawodów. Warto również wspomnieć, że kierowca bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego, co oznacza, że nawet podczas jazdy na krótkim odcinku, wymagane jest pełne skupienie. Oczywiście w przypadku tras znacznie dłuższych, koncentracja musi być utrzymywana przez cały czas.

Bycie zawodowym kierowcom jest niezwykle interesującym zajęciem, które, od wielu lat, utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych zawodów na rynku pracy. Dobre zarobki, możliwość rozwoju oraz ciągłe braki kadrowe, sprawiają, że dla wielu osób, zawód ten jest niezwykle przyszłościowy. Ciężko się nie zgodzić z tego typu twierdzeniem.