Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Mech a czyszczenie kostki brukowej

Z czasem kostka brukowa traci swój urok – osadzają się na niej brud i kurz, traci swoje wybarwienie, zostaje naruszona poprzez liczne uszkodzenia mechaniczne. Aby tego uniknąć, należy na bieżąco czyścić kostkę brukową, najlepiej kilka razy w ciągu roku. W tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić kostkę brukową, by na długo przywrócić jej dawny blask, zwłaszcza pod kątem usunięcia z niej mchu.

Usuwanie mchu za pomocą myjki wysokociśnieniowej

Istnieje kilka sposobów na skuteczne usunięcie mchu. Tak naprawdę mech można usunąć za pomocą odpowiednich środków chemicznych albo metodami mechanicznymi.

Myjka wysokociśnieniowa to uniwersalne urządzenie służące do mycia różnego rodzaju powierzchni, m.in. elewacji, ogrodzenia, a często także kostki brukowej. Tego typu metoda skutecznie czyści kamienne powierzchnie z otwartymi porami. Bez względu na to, czy ma się do czynienia z delikatnymi powierzchniami, czy też z silnymi zabrudzeniami typu mech, porosty itp., wszystko można wyczyścić wyłącznie za pomocą wody. Brzmi kuriozalnie, prawda? Okazuje się, strumień wody, użyty pod bardzo wysokim ciśnieniem może zdziałać cuda. Niestety zakup tego typu sprzętu jest stosunkowo drogi, dlatego większość osób decyduje się jednak na czyszczenie chemiczne.

Dla osób, które nie dysponują wysokim budżetem na zakup myjki wysokociśnieniowej podpowiadamy klika skutecznych sposobów na czyszczenie kostki brukowej. Można usunąć mech z kostki brukowej za pomocą środków chemicznych i skrobaka do fug. Ta metoda jest najlepsza po ulewie, ponieważ gleba jest wilgotna, a chwasty są łatwiejsze do usunięcia. Wskazówka: Najlepiej usunąć mech i porosty wraz z korzeniami, w przeciwnym razie pojawią się ponownie po kilku tygodniach. Usuwanie mchu z kostki brukowej za pomocą wody ziemniaczanej. Należy przygotować roztwór z wody i kilku ziemniaków. Po zagotowaniu do ziemniaków należy wlać gorącą, osoloną wodę, zamieszać i wylać roztwór bezpośrednio na mech znajdujący się pomiędzy i na samej kostce brukowej. Mech zacznie obumierać i po kilku dniach będzie go można usunąć bez używania środków chemicznych.

Jak widać sposobów na czyszczenie kostki brukowej jest wiele. To, na jaką metodę się zdecydować zależy przede wszystkim od kosztów, jakie zamierza się ponieść. Nie bez znaczenia jest także wielkość powierzchni z kostki brukowej, jaką należy wyczyścić z mchu i innych porostów. Jeśli jest tego sporo, użycie myjki wysokociśnieniowej okaże się najkorzystniejszym wyborem.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]