Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak i w co wyposażyć profesjonalny zakład fryzjerski?

O sukcesie w branży fryzjerskiej decydują nie tylko takie czynniki, jak lokalizacja salonu, talent i umiejętności personelu, znajomość trendów czy cenniki dostosowane do możliwości lokalnego rynku. Istotne jest także wyposażenie go w wysokiej jakości sprzęt i meble, które nie tylko ułatwia i przyspiesza pracę, ale też jest świadectwem dla klientów o odpowiednim podejściu do wykonywanej profesji.

Dobór kosmetyków

Pracownicy godnego polecenia salonu fryzjerskiego powinni korzystać wyłącznie z profesjonalnych kosmetyków. Przede wszystkim trzeba zadbać o wysokiej jakości środki do koloryzacji. Farby, odżywki czy szampony koloryzujące, tonery lub utleniacze marek znanych z supermarketu i popularnych drogerii nie gwarantują najwyższego poziomu satysfakcji u klientek. Profesjonaliści korzystają zarówno z farb z dodatkiem amoniaku, jak i i bez niego. Wybór to kwestia preferencji klientki oraz świadomości fryzjera dotyczącej kondycji skóry głowy, włosów i oczekiwanego odcienia.

Następną grupą są kosmetyki profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne, jak szampony, odżywki, serum, balsamy czy maski – specjalistyczne kosmetyki są oczywiście dostępne w większych opakowaniach, choćby szampony i odżywki w butelkach o pojemności 1000 ml. Poza tym dobierając kosmetyki fryzjerskie, trzeba zainwestować w lotiony, lakiery, żele, spraye, lakiery czy pianki do stylizacji włosów. Oddzielną grupą stanowią produkty do trwałej ondulacji, do prostowania i do pielęgnacji włosów zniszczonych.

Meble dla fryzjerów

Najprościej jest wymienić niezbędne meble. Podstawą jest fotel fryzjerski – wyposażony w regulację wysokości, w podłokietniki i najlepiej obrotowy. Polecanym rozwiązaniem jest skóra, także ekologiczna – łatwa do utrzymania w czystości i trwała. Lustra, znane też jako konsolety – do salonu najlepiej wybrać modele wykonane z materiałów odpornych na wilgoć oraz w starannej, gustownej oprawie. Często też razem z konsoletą oferowane są schowki, półki czy szafki.

Oczywiście kluczem do stworzenia starannej fryzury jest odpowiednie oświetlenie i salonu widzianego jako całość, i okolic luster. Myjnia – porządna umywalka ceramiczna lub wykonana z tworzywa to podstawa; poza tym warto zainwestować w stabilny fotel oraz w myjnie fryzjerskie z dodatkową funkcją masażu. Szafki – powinny zajmować możliwie niewielką przestrzeń i być zarazem pojemne; szuflady i drzwiczki pracujące płynnie przyspieszają pracę. Hoker (taboret) fryzjerski – dobrze, kiedy kółka wyposażone są w solidne łożyska, zaś sam fotel posiada wygodną regulację.

Narzędzia i akcesoria

Profesjonalne nożyczki – można zdecydować się na gotowe zestawy albo samodzielnie skompletować odpowiednią ich liczbę. Sprzęt elektryczny – tu także nie można oszczędzać na maszynkach do strzyżenia, suszarkach, prostownicach czy lokówkach, szczególnie że te dostępne w zwykłych sklepach w przypadku używania przez profesjonalistów nie są objęte ochroną gwarancyjną.

Salon fryzjerski jest też przestrzenią, gdzie zwłaszcza kobiety oczekują więcej uwagi i chcą się odprężyć. Nowa fryzura to jedno, ale też ważna jest atmosfera, której częścią są wystrój, ubrania personelu czy nawet dostępne gazety. Kawa dla klientek? Jak najbardziej, choć wcześniej lepiej zamiast na ekspres przeznaczyć fundusze na drobiazgi, jak peleryny, miski do farbowania czy też na wygodne krzesła w poczekalni.