Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Szafy dla dzieci: przesuwne, wnękowe, narożne? Jaka szafa do pokoju dziecka?

Szafy to jedne z podstawowych mebli, które znajduje się w każdym domu i mieszkaniu. Są one na tyle pojemne, że mogą pomieścić nasze ubrania, a często także i inne rzeczy. W przypadku pokoi dziecięcych jest nie inaczej, bo i tam szafa powinna się znaleźć. Tylko jaka? Jaki jest wybór szaf dla dzieci i czym się kierować przy kupnie?

Czym kierować się przy wyborze szafy do pokoju dziecka?

Szafa w pokoju dziecięcym jest meblem niezbędnym, ponieważ pozwala na łatwe i wygodne przechowywanie ubrań i innych akcesoriów. Należy ją jednak wcześniej odpowiednio dobrać, zarówno pod względem wielkości, typu, jak i designu, aby pasowała do aranżacji. Warto pamiętać, że szafy dla dzieci mogą być też kolorowe i w dziecięce wzory (zerknij na meblobranie.pl), co rzecz jasna pozwala na stworzenie ciekawego wnętrza. Powinna być ona także praktyczna i warto rozważyć, czy potrzebujemy mebla z samym drążkiem na wieszaki, czy jednak przydadzą się jeszcze dodatkowe szuflady, półki i szafki.

Szafa przesuwna – kiedy wybrać?

Jedną z podstawowych zalet szaf przesuwnych jest to, że nie zajmują one dużej przestrzeni, gdy chce się je otworzyć. Drzwi przesuwają się na boki na specjalnych szynach, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Minusem takich szaf jest fakt, że nie da się ich dostać w mniejszych wymiarach. Jeżeli więc w pokoju dziecka nie ma wiele miejsca, takie rozwiązanie może nie być najlepsze. Często jako wadę wymienia się także fakt, że otwierając ją można mieć dostęp tylko do jednej lub drugiej części wnętrza, nie da się więc jej otworzyć w całości. Niektórzy skarżą się także na głośne działanie prowadnic, jednak to może wynikać przede wszystkim z materiałów złej jakości, albo niewłaściwego zamontowania.

Szafa wnękowa – charakterystyka

Szafy wnękowe najczęściej są projektowane na wymiar, ponieważ ich konstrukcja opiera się na konkretnej wnęce w pomieszczeniu. To dobre rozwiązanie, gdy ma się pokój o niestandardowych wymiarach i nie w idealnym prostokącie czy kwadracie, tylko z uskokami ściany. Takie miejsca można idealnie zagospodarować właśnie przez szafę wnękową, dla całej wolnej przestrzeni. W ten sposób zajmuje mniej miejsca i jest bardziej praktyczne. Może występować w różnych wariantach, zarówno z drzwiami uchylnymi, jak i przesuwnymi. Zabudowa może być pełna, czyli zawierać boki i tył, albo szkieletowa, czyli bez tych elementów, jedynie z drzwiami.

Szafy narożne – jak wybrać?

Kolejnym rodzajem szafy, którą można wybrać do pokoju dziecka, jest także ta narożna. Jej największą zaletą jest oszczędność miejsca i jednocześnie duża przestrzeń wewnątrz, ponieważ łączy się tu drążki z półkami, co pozwala na przechowywanie większej ilości rzeczy. Najczęściej takie szafy wybiera się wraz z innymi meblami – biurkiem, komodą czy inną szafką, które łączą się bezpośrednio z jej bokami. Mogą być one gotowe lub kupowane na wymiar. Najczęściej mają też drzwi uchylne, rzadziej spotyka się te przesuwne. Poniekąd zastępują one meblościanki, ponieważ zajmują mniej miejsca, przy jednoczesnym zachowaniu dużej pojemności.

Szafy wolnostojące – zalety i wady

W przypadku szaf wolnostojących mamy chyba największy wybór na rynku, a w sklepach można je znaleźć naprawdę dużo i w najróżniejszych wariantach wymiarów oraz wzorów i kolorów. Mogą mieć drzwi uchylne lub przesuwne, a dzięki gotowemu projektowi da się je też swobodnie przestawić w dowolne miejsce w pokoju. W przypadku dzieci łatwo znaleźć także szafy o ciekawych wzorach i kolorach często nawiązujących do designu bajkowego. Wybór takiej szafy zależy przede wszystkim od nas – od tego ile miejsca jest w pokoju i co właściwie będzie pasowało do aranżacji i rzecz jasna co się będzie podobało.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]