Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czym się różni biżuteria złota od pozłacanej?

Bransoletki, naszyjniki, kolczyki czy pierścionki to elementy biżuterii, które kochają niemal wszyscy. Do ich wytwarzania wykorzystywane są z reguły różnego rodzaju metale szlachetne, takie jak złoto czy srebro. Obecnie istnieje jednak również wiele dodatków pozłacanych, które stały się niezwykle popularne wśród kupujących je miłośników błyskotek. Czym więc różni się biżuteria złota od pozłacanej? Odpowiadamy.

Różnica między biżuterią pozłacaną a złotą

Główną różnicą pomiędzy biżuterią złotą a pozłacaną jest wykorzystany do jej produkcji materiał. Warto jednak wiedzieć, że nawet złote dodatki nie są wykonane w całości z tego kruszcu, ponieważ jest on zbyt miękki i delikatny. Dlatego mówi się o różnych próbach złota, które definiują jego ilość w połączeniu z innymi metalami utwardzającymi go. Najpopularniejsze próby złota to 333 i 585, które zawierają w kolejności 33% i 58% złota w swoim składzie.

Biżuteria pozłacana, którą możesz znaleźć w ofercie wielu renomowanych firm, takich jak Zwęgrodzki – Z Pasją Do Mody, różni się od złotej tym, że jest tworzona z innego materiału (np. stali szlachetnej) pokrywanego cienką warstwą złota. Wygląd pozłacanych dodatków nie różni się za bardzo od biżuterii wykonanej w całości z tego szlachetnego materiału. Prezentują się one równie pięknie, estetycznie i kunsztownie.

Trwałość biżuterii złotej a pozłacanej

U osób, które dotychczas nie korzystały z pozłacanej biżuterii, niepewność może budzić trwałość pozłacanej warstwy. Powłoka ta jest jednak nanoszona za pomocą nowoczesnych metod oraz pokryta specjalnym lakierem jubilerskim, co zapewnia jej dużą trwałość, a także wysoką odporność na ścieranie. Co więcej, pozłacane dodatki cechują się wspaniałym połyskiem oraz – w odróżnieniu od złotej biżuterii – nie wymagają specjalnej pielęgnacji czy konserwacji. Komplety biżuterii pozłacanej nie ulegają korozji ani odbarwieniom, dzięki czemu będą długo cieszyć użytkownika swoim pięknym wyglądem.

Czy warto kupować biżuterię pozłacaną?

Zdecydować się na biżuterię pozłacaną warto z kilku powodów. Gwarantuje ona bowiem piękny, estetyczny, lśniący wygląd, który niemal niczym nie różni się od złotych dodatków, a przy tym cechuje się znacznie niższą ceną. Złoto jest bardzo drogie, natomiast na pozłacane dodatki, które będą idealnym uzupełnieniem wielu kreacji, może pozwolić sobie każdy. Ostatecznie nie liczy się ilość karatów w naszyjniku czy kolczykach, a jedynie ich zachwycający wygląd. Warto jednak pamiętać, aby kupować biżuterię ze sprawdzonych źródeł, które gwarantują ich wysoką jakość i trwałość.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]