Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wykorzystanie brokatu w nadrukach

Nadruki z dodatkiem brokatu to często stosowany element dekoracyjny na odzieży dziecięcej oraz kobiecej i… męskiej. Specjalnie opracowane techniki tego rodzaju aplikacji umożliwiają dokładne odwzorowanie grafiki lub dowolnego napisu. T-shirty, koszule, torebki z bawełny oraz elementy ceramiczne zyskują niecodzienny wygląd i niezmiennie są w modzie. Jak drukuje się takie ozdoby?

Dwie techniki nadruku brokatowego na ubraniach i tekstyliach

Pierwsza technika nadruku brokatowego polega na użyciu wielokolorowych folii brokatowych, które tnie się przy użyciu specjalnego plotera. Tak wykonany wydruk jest bardzo wyrazisty i  ma ostre krawędzie. Umożliwia to stworzenie niemal każdego wzoru oraz bardzo czytelnych napisów. Kolejną możliwością tworzenia nadruku brokatowego jest wykorzystanie tzw. sitodruku, który jest najpopularniejszą metodą zdobienia odzieży.

– „Technologia sitodruku umożliwia stworzenie nietypowych kształtów, a w przypadku druku brokatowego używa się specjalnie opracowanych farb. Innowacyjne preparaty charakteryzują się niemal nieograniczoną feerią barw, a nadruki prezentują się bardzo efektownie” – informuje pracownik firmy BDS Znakowanie Odzieży z Pruszkowa.

Popularne elementy garderoby, które idealnie prezentują się z błyszczącym nadrukiem to bawełniane bluzy, T-shirty, koszule oraz akcesoria takie jak portfele, torby, a nawet namioty.

Jakie grafiki drukuje się metodą brokatową?

Ubrania i akcesoria tekstylne można ozdobić farbami brokatowymi, tworząc niemal nieograniczone kształty. Najczęściej aplikuje się na nich m.in.:

  • napisy okolicznościowe,
  • logo firm,
  • grafiki,
  • elementy przyrody (kwiaty, liście, owoce, owady),
  • symbole,
  • tła na cały materiał,
  • elementy abstrakcyjne.

Czy ubrania z nadrukiem brokatowym można prać bez obaw?

Materiały ozdobione drukiem brokatowym można prać bez obaw. Jednak ze względów praktycznych dobrze jest to robić w umiarkowanej temperaturze – nawet niższej niż zaleca producent. Kolejną kwestią jest unikanie prasowania tego rodzaju elementów oraz używanie bardzo delikatnych detergentów. Trwałość nadruku zależy od jego techniki i jakości brokatu, warto jednak zawsze dbać o takie ubrania bardziej niż o odzież bez nadruku.

Nadruki brokatowe na ceramice

Idealnym dodatkiem do śniadania jest kawa w kubku z ciekawym brokatowym nadrukiem. Serduszka, kwiaty, fajerwerki oraz inne motywy wzbogacone o motywujący i poprawiający humor napis to dobry początek dnia. Oczywiście mogą to być także filiżanki, wazoniki oraz zwykłe płaskie obrazy ceramiczne z grafiką dla dzieci.