Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jaki prezent na pierwszą komunię świętą?

Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami. To szczególny czas dla dzieci, które pierwszy raz przystępują do tego sakramentu. Jednak dla bliskich to nie lada wyzwanie, żeby wybrać prezent, który uszczęśliwi młodych katolików. Tutaj przeczytasz, jaki prezent na pierwszą komunię świętą podarować dziecku, żeby na długo zapamiętało ten dzień.

Skromna pamiątka czy najnowszy telefon?

Dzień pierwszej komunii świętej to wyjątkowa chwila w religijnym życiu dzieci. Przeżycie duchowe powinno otaczać całą ceremonię i przyjęcie w rodzinnym gronie. Jednak po kościelnej uroczystości znajduje się czas na wręczanie prezentów. To, jaki podarunek wybierzesz zależy od różnych czynników, na przykład twoich relacji z dzieckiem czy przywiązania do tradycji lub religii. Możliwości zakupu odpowiedniego prezentu jest wiele, od tych symbolicznych, związanych z wiarą katolicką po technologiczne gadżety.

Biblia dla dzieci

Biblia to uniwersalny prezent na pierwszą komunię świętą. Idealnie wpasowuje się w wymiar uroczystości i może służyć przez całą religijną drogę dziecka. Ważne, żeby wybierać takie edycje Pisma Świętego, które przeznaczone są dla najmłodszych. To trudna do zrozumienia księga, pisana skomplikowanym językiem. Dlatego, jeśli chcesz, żeby dzieci zrozumiały z niej jak najwięcej, skoncentruj się na wyborze ilustrowanych wydań, opatrzonych prostymi w odbiorze przekładami. W takiej sytuacji maleje ryzyko, że dziecko odłoży książkę na półkę i nigdy do niej nie zajrzy.

Medalik

To kolejny symboliczny oraz klasyczny prezent, jaki można wręczyć dziecku przystępującemu do pierwszej komunii świętej. Dla chłopców dobrym wyborem okaże się być srebrny lub złoty krzyżyk na łańcuszku. Do dziewczynek będzie bardziej pasował medalik z wizerunkiem Matki Boskiej, również wykonany ze srebra bądź złota. Oczywiście można postawić także na wizerunki innych świętych. Takie religijne zawieszki dostępne są w sklepie internetowym z dewocjonaliami https://www.holyart.pl/.

Biżuteria

Oprócz medalików i krzyżyków, podkreślających wymiar duchowy uroczystości, w prezencie można dać również inny typ biżuterii, wykonanej z naturalnych kruszców. Kolczyki, pierścionek lub bransoletka ze złota lub srebra to zawsze dobry pomysł na prezent dla dziewczynki. Do pierwszej komunii świętej zazwyczaj idą dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej, dlatego taka biżuteria może okazać się dla nich zbyt poważna. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ można zakupić większy pierścionek, do którego dziewczynka będzie dorastała.

Zegarek

Klasyk komunijny, który zawsze się sprawdza. Elegancki zegarek z tradycyjną tarczą to ponadczasowy prezent, który ucieszy zarówno chłopca, jaki i dziewczynkę. Do wyboru są także zegarki elektroniczne, które posiadają wiele funkcji, na przykład wodoodporność. Taki sprzęt okaże się trafiony dla miłośnika sportu.

Rower

Kolejny ponadczasowy klasyk, który nie wychodzi z komunijnej mody. O rowerze na komunie marzył każdy, nie musisz się przejmować, teraz również tak jest. Dzieci oprócz zabawek technologicznych nadal chcą dostać rower. Na rynku jest wiele nowoczesnych modeli tego jednośladu. W zależności, z jakiego ucieszy się dziecko, możesz wybrać klasyczny rower, który posłuży na wiele lat albo taki z grubymi oponami i niską ramą do wykonywania różnego rodzaju tricków.

Elektryczna hulajnoga, deskorolka

Takie gadżety to hit dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Elektryczne hulajnogi i deskorolki są jednymi z najmodniejszych sposobów poruszania się po chodniku. Swoją popularnością przebijają tradycyjne hulajnogi i wiele dzieci na pewno o nich marzy. Przed zakupem takiego prezentu lepiej skonsultować ten pomysł z rodzicami.

Telefon, tablet, laptop

Na takie prezenty dzieci czekają najbardziej w dniu pierwszej komunii świętej, a wręczanie ich stało się niemal naturalne. Jest kwestią sporną czy kupować dziesięcioletniemu dziecku taki sprzęt, czy jednak się powstrzymać. Wiadomo, że dotykowe telefony z dostępem do internetu wspomagają proces uczenia się, ale pojawiają się wątpliwości czy dziecko będzie go używało zgodnie z takim przeznaczeniem. Gdy zdecydujesz się na kupno prezentu technologicznego, masz nieograniczone pole wyboru, od funkcji telefonu po jego cenę, wszystko dostosujesz do swoich możliwości finansowych.

Kursy

Pierwsza komunia święta to dobra okazja na wykupienie dziecku pakietu zajęć z różnych dziedzin, którymi się interesuje i chce rozwijać. Kursy poszerzą umiejętności dziecka i nauczą wielu nowych rzeczy. To dobra alternatywa dla wszystkich elektronicznych gadżetów. Warsztaty mogą dotyczyć nauki języków obcych, gry na instrumencie, uprawiania sportu. Kiedy dobrze dobierzesz typ zajęć, to dziecko na pewno będzie zadowolone z prezentu, a razem z nim jego rodzice.

W tym ważnym dla dziecka dniu, jakim jest przyjęcie pierwszej komunii świętej, warto podarować mu pamiątkę, dzięki której zapamięta to wydarzenie na całe życie. Zarówno ekskluzywny gadżet, jak i symboliczny medalik sprawdzą się na tę okazję, ponieważ dziecko przez całe życie będzie pamiętało emocje, jakie wzbudzały w nim otrzymane prezenty.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]