Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jaki wybrać prezent na baby shower?

Przygotowanie do roli rodzica jest nie tylko czasochłonne, ale również wymaga znacznych nakładów finansowych. Warto otaczać się ludźmi, którzy będą wspólnie z rodzicami cieszyć się z nadchodzących narodzin potomka. W końcu do wychowania jednego dziecka potrzeba całej wioski, a nie tylko jego rodziców. Jeśli ktoś w naszym otoczeniu przygotowuje się do takiej właśnie trudnej, zmieniającej życie roli, warto wybrać odpowiedni prezent na baby shower. Rodzice otrzymają rzeczy przydatne, które pomogą im szczególnie w pierwszych miesiącach, kiedy zaznajamiać się będą z życiem z dzieckiem na pokładzie. Z pewnością wiele przedmiotów ich ucieszy. Wybór jednak może być trudny dla osób, które same nie mają dzieci i nie mają w rodzinie czy gronie przyjaciół osób, które można spytać o poradę. Oto kilka pomysłów i zasad, którymi warto kierować się w czasie gdy wybieramy prezent na baby shower, dzięki nim goście kupią najpotrzebniejsze rzeczy zamiast bibelotów, które będą zbierały kurz, podczas gdy rodzice będą zbyt zmęczeni, by sprzątać.

Lista przedmiotów – warto zapytać rodziców, czy taką posiadają i skoordynować się z innymi gośćmi

Baby shower jest uroczystością przeniesioną do Europy z Ameryki Północnej. W przypadku krajów tamtego kontynentu uroczystości obchodzone są hucznie, rodzice otrzymują praktycznie całą wyprawkę w czasie takiego wydarzenia. Zwyczajem jest również napisanie przez nich listy potrzebnych przedmiotów, aby nie okazało się, że większość gości przyniosła zabawki czy ubranka. W Polsce nie ma jeszcze tak rozwiniętej otoczki, gdy chodzi o baby shower, jednak coraz częściej przyszli rodzice przygotowują propozycje prezentów, które by ich zachwyciły i były przydatne. Często jednak cieszą się pamiątkami, czy personalizowanymi przedmiotami.

Nawet jeśli rodzice nie przygotowali listy przedmiotów z wyprawki, warto skonsultować się z innymi gośćmi, szczególnie jeśli zna się ich dosyć dobrze. Można skoordynować swoje prezenty w ten sposób, aby najbardziej pomóc rodzicom w kompletowaniu wyprawki. Można zminimalizować ryzyko, że dziecko otrzyma kilka takich samych personalizowanych zabawek czy bibelotów. Nie tylko zakup przydatnych przedmiotów odciąży finansowo przyszłych rodziców, ale doświadczeni rodzice mogą podzielić się gadżetami, które im przydały się na początku rodzicielskiej drogi. Z pewnością oczekujący na potomstwo docenią tego typu przydatne porady. Jakie jednak przedmioty można kupić dla dziecka, gdy nie ma się zbytniego doświadczenia i pomysłu? Oto kilka z prostych, ale zachwycających idei na prezent na baby shower.

Uroczy miś z imieniem dziecka i inne personalizowane przedmioty

Zdarza się, że rodzice od początku są pewni imienia, jakie zostanie nadane ich dziecku. Znają płeć i chwalą się nadchodzącymi narodzinami wszystkim bliskim. Wtedy wybór prezentu personalizowanego jest nieco prostszy. Indywidualnie dopasowywane przedmioty sprawdzają się również w przypadku, gdy baby shower będzie odbywać się już po narodzinach dziecka. Takie przyjęcia również się odbywają, jednak bywa, że zmęczeni rodzice odsuwają je w czasie. Jakie jednak przedmioty z imieniem dziecka będą pasowały na taką okazję? Oczywistym wyborem są pluszaki – mimo, że małe dziecko nie będzie się bawiło misiem czy lalką już za kilkanaście miesięcy będzie zachwycone miękkim wypełnieniem i możliwością przytulania. Misie są piękną ozdobą dziecięcego pokoju, szczególnie że na koszulce mogą mieć zabawny napis czy imię dziecka. Z pewnością to jedna z tych zabawek, z której rodzice będą zadowoleni. Można również pokusić się o inne personalizowane rzeczy. Prym wiodą oczywiście ubrania, gdzie nadruk jest stosunkowo łatwy. Body są przyjemnym prezentem, jednak warto wybrać te w nieco większym rozmiarze. Najmniejsze służą czasem jedynie kilka tygodni i mimo pięknego wyglądu czy ciekawego napisu wylądują w pudle z ciuszkami zbyt małymi. Również inne przedmioty można indywidualnie oznaczyć: śliniaczki, pieluszki czy kocyki. Wszystkie one będą stanowiły wspaniałą pamiątkę zarówno dla dziecka, gdy będzie starsze, jak i dla jego rodziców.

Kartka pamiątkowa

Równie przyjemnym podarkiem będzie kartka pamiątkowa. Na rynku znaleźć można różne, żartobliwe, wesołe, personalizowane. Często bywają one jedynie dodatkiem do głównego prezentu, szczególnie jeśli jest on funkcjonalny. Kartka będzie pamiątką, tym co po latach zostanie zobaczone przez dziecko. W końcu kogo będzie interesowało, że ciocia z okazji baby shower kupiła zestaw butelek czy podgrzewacz. Kartka będzie przejawem pamięci. Jeśli nie ma się kompletnie pomysłu na prezent z okazji tego wydarzenia, kartka tego typu będzie również idealnym nośnikiem do połączenia z bonem podarunkowym czy voucherem ze sklepu z dziecięcymi artykułami. Można wtedy przekazać taki podarek dyskretnie, a jednocześnie po prezencie zawsze pozostanie atrakcyjna pamiątka.

Mata do sesji fotograficznych

Prezentem, który może zachwycić rodziców oczekujących na potomka może być mata do wykonywania zdjęć z każdego miesiąca życia. Znajdują się na niej liczby poszczególnych tygodni, miesięcy życia oraz miejsce na ułożenie na niej dziecka. Rodzice sami mogą nie wpaść na pomysł, by w ten sposób uwieczniać dziecięcy rozwój. Mata ma formę miękkiego kocyka i idealnie nadaje się do tego typu sesji fotograficznych. Nawet jeśli nie będą one wykonywane zupełnie profesjonalnie będą rozczulającą pamiątką, a zebranie wszystkich fotografii na roczek pozwoli stworzyć wspaniały kolaż.

Skarbonka dla dziecka – na drobne wydatki

Atrakcyjny prezent na baby shower stanowić będzie również skarbonka. Dziecko w pierwszych miesiącach życia otrzymuje dużo prezentów pieniężnych. Często rodzice czy dziadkowie uzupełniają taki pojemnik na pierwsze oszczędności. Jest to jednocześnie piękna ozdoba dziecięcego pokoju. Do skarbonki obdarowujący może oczywiście wrzucić również pierwsze monety czy banknoty. Wtedy podarek nie będzie pusty w środku. Skarbonka pozwoli kontrolować oszczędności rodzicom i zebrać potrzebną kwotę na większy wydatek, jak na przykład fotelik samochodowy, który trzeba wymienić po około roku.

Przydatne gadżety dla mamy – teczka na dokumenty czy książki edukacyjne

Z okazji baby shower prezenty otrzymuje nie tylko nienarodzone dziecko, ale również jego rodzice, a szczególnie jego mama. Doświadczeni rodzice mogą podarować jej przydatne gadżety: teczkę na wszystkie dokumenty i badania, która pozwoli zorganizować wszystko w momencie gdy rozpocznie się poród. Dobrym prezentem są również rodzicielskie poradniki, ale tylko wtedy gdy samemu zna się ich treść i wie, że rodzice nie mają tej konkretnej książki. Przyjemnym prezentem na świętowanie narodzin potomka jest bezalkoholowe wino, które mama i tata mogą spożyć zaraz po narodzinach dziecka bez obaw o to, jak wpłynie ono na zdrowie maluszka.

Inne przedmioty, które mogą przydać się przyszłym rodzicom

Na rynku znaleźć można mnóstwo bibelotów i gadżetów rodzicielskich. Przed ich zakupem z okazji baby shower warto zastanowić się, czy sami chcielibyśmy otrzymać coś podobnego. Jeśli zupełnie nie mamy pomysłu na prezent najlepiej po prostu zapytać przyszłych rodziców.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]