Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak dbać o higienę w przedszkolu?

Jak dbać o higienę w przedszkolu? To jedno z tych pytań, które pojawia się bardzo często. Zadają je sobie nie tylko rodzice, ale również osoby, które prowadzą tego typu placówki. Jaka będzie na nie odpowiedź?

Dlaczego dbanie o higienę w przedszkolu jest tak ważne?

Na początek warto zacząć od ustalenia, dlaczego tak dużo uwagi poświęca się dbaniu o higienę w przedszkolu. Co sprawiło, że coraz większy nacisk się na nią kładzie? Na pewno istotny wpływ mają ostatnie wydarzenia, czyli na przykład pandemia, która pokazała nam, jak lekceważące mieliśmy do tej pory podejście.

Staliśmy się również bardziej świadomi tego, jak nasze czyny wpływają na stan zdrowia, jak również na to, czy będziemy musieli zmagać się z wirusami, bakteriami, czy innymi zagrożeniami, które możemy na siebie ściągnąć przez brak higieny. Dlatego zaczęliśmy zmieniać swoje dotychczasowe nawyki, jak również nawyki dzieci i to już od wczesnych lat. Dobrą praktyką jest uczenie malucha, żeby po skorzystaniu z toalety, jak również po zabawie, czy innych pracach myło dokładnie ręce. Dodatkowo należy przekonać go, że przed jedzeniem, trzeba również umyć ręce, bo mogą być na nich bakterie, które nieświadomie spożyje.

Jak można dbać o higienę w przedszkolu?

Zachowanie pełnej kontroli nad maluchem jest realne, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy w domu. A co robić, gdy nie mamy szans na poświęcenie całkowitej uwagi? Jak dbać o ich higienę w przedszkolu? Niektórzy pewnie uznają, że jest to niemożliwe, lecz praktyka pokazuje, że wszystko jest do osiągnięcia, ale wymaga to zaangażowania nie tylko ze strony rodziców, ale również placówki, do której uczęszcza.

Stawiając na niepubliczne przedszkole, warto upewnić, się, że jest to miejsce zachowane w czystości, a także odpowiednio przystosowane do tego, aby maluchy mogły dbać o higienę. Nie powinno tutaj brakować podstawowych środków czystości, w tym na przykład dozowników z mydłami, czy płynami do dezynfekcji rąk. Dzięki temu dziecko przed spożyciem posiłku zawsze będzie mogło umyć dłonie. Istotne znacznie ma również częstotliwość i dokładność sprzątania poszczególnych pomieszczeń. Po każdych zajęciach wszystkie ławki, podłogi, jak również miejsca ogólnodostępne powinny być odpowiednio uprzątnięte. Poza tym również powinny być zajęcia poświęcone dbaniu o higienę. Jeśli zostaną one połączone z formą zabawy, to również można wyrobić u malucha dobre nawyki, które przełożą się na zachowanie wyższej higieny w przedszkolu, a więc także na większe bezpieczeństwo.

Artykuł powstał dzięki współpracy z Elipsa – niepubliczne przedszkole Poznań Polanka.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]