Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak dbać o delikatną biżuterię?

Biżuteria powinna zachwycać swoim pięknem przez wiele lat. Aby jak najdłużej zachować jej blask, należy obchodzić się z nią bardzo ostrożnie. Przestrzegając kilku prostych zasad, przyczynimy się do tego, że nasze złote lub srebrne precjoza będą prezentować się jak nowe. Podpowiadamy, w jaki sposób pielęgnować delikatną biżuterię.

Ważne nawyki

Jeżeli zależy nam na wysokiej estetyce i dobrej kondycji wyrobów jubilerskich, musimy  odpowiednio z nimi postępować. Część osób nie ściąga biżuterii, kładąc się spać lub podczas pracy. Jest to błąd, który może nas sporo kosztować. W trakcie nocnego wypoczynku delikatne złote łańcuszki damskie mogą się załamać na splocie, a nawet zerwać. Podobnie kolczyki mogą się zagiąć. Mężczyźni wykonujący pracę fizyczną powinni zdejmować łańcuszki złote męskie oraz obrączkę, której grożą przypadkowe zarysowania. Nieużywaną biżuterię przechowujemy w specjalnej szkatułce wyściełanej miękkim materiałem. Srebrne wyroby dodatkowo chowamy do woreczka, by nie ściemniały. Pamiętamy też o tym, że nasze ozdoby źle znoszą kontakt z kosmetykami i domowymi detergentami. Osłabiają one ich kondycję oraz mogą wywołać uszkodzenia chemiczne.

Czyszczenie złotych łańcuszków

Domowa pielęgnacja złotych łańcuszków damskich, których ogniwa uległy zabrudzeniu pyłem bądź kurzem, jest dość prosta. Jedną z mniej wymagających metod jest zanurzenie biżuterii w roztworze z płynem do mycia naczyń. Czas takiej kąpieli to 15 minut. Następnie należy łańcuszek opłukać w czystej wodzie i osuszyć go flanelową miękką ściereczką. Specjaliści nie rekomendują jednak tego sposobu. Bezpieczniejsze jest wykorzystanie do czyszczenia profesjonalnych środków jubilerskich, które należy rozrobić zgodnie z instrukcją producenta. Jeżeli wciąż nie uda się doczyścić łańcuszka, warto udać się z nim do zakładu jubilerskiego.

Pielęgnacja kolczyków

Złote kolczyki możemy wyczyścić w ten sam sposób, co łańcuszki. Zachowujemy przy tym podobne zasady, pamiętając o ich dokładnym wysuszeniu. Złoto nie lubi bowiem wilgoci i pod jej wpływem może ulec przebarwieniom. Jeżeli złote kosztowności mimo naszych prób nie odzyskały utraconego blasku, warto powierzyć je profesjonaliście. Doświadczony jubiler oczyści biżuterię przy pomocy nowoczesnych metod. Ponadto w przypadku kolczyków z kamieniami szlachetnymi ważny jest dobór takich środków, które ich nie zniszczą. Nawet popularne cyrkonie mogą odkleić się pod wpływem wilgoci.

Najczęstsze błędy

Wbrew obiegowym opiniom nie czyścimy biżuterii sodą czy pastą do zębów. Jeżeli używamy szczoteczki, unikamy takiej z twardego włosia, które może uszkodzić lub porysować wyroby jubilerskie. Nie wykonujemy żadnych samodzielnych napraw naszych cennych drobiazgów. Każda ingerencja w strukturę zakupionej biżuterii stanowi podstawę do utraty gwarancji. Dlatego, jeżeli wymaga ona fachowej naprawy, przeglądu czy profesjonalnego czyszczenia, lepiej udać się do specjalisty. Dostosuje on odpowiednie metody i środki do rodzaju kruszcu oraz specyfiki pozostałych elementów biżuterii.

Wysokiej jakości biżuterię damską i męską oferuje internetowy salon jubilerski Zeccoro.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]