Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Miód i jego właściwości – co warto o nim wiedzieć?

W okresie jesienno-zimowym chętniej sięgamy po miód niż w czasie innych miesięcy. Warto jednak spożywać ten cudowny specyfik przez cały rok, ponieważ, bez względu na rodzaj, charakteryzuje się szeregiem prozdrowotnych właściwości. Zgłębiliśmy dla Ciebie tajniki powstawania miodu i wyjaśniamy, dlaczego warto go spożywać.

Jak powstaje prawdziwy miód?

Nie każdy wie, w jaki sposób powstaje prawdziwy miód. Co prawda jest kojarzony z pszczołami, ale mało kto potrafi podać więcej konkretów. Płynne złoto powstaje z nektaru lub spadzi. Ponadto pszczoły gromadzą również rosę miodową, która występuje na kłosach traw. Owady przenoszą zebrane produkty do ula w swoim wolu miodowym, gdzie są one dodatkowo wzbogacane o enzymy i kwasy organiczne. Następnie przekazują je pszczołom robotnicom, które odpowiadają za cały proces produkcji miodu. Zasklepione plastry sygnalizują pszczelarzowi, że powinien przystąpić do tzw. wybierania miodu z ula. Pozyskane z pasieki plastry należy odsklepić i przełożyć do miodarki, która wiruje miód. Następnie umieszcza się go w odstojnikach, gdzie przez 24 godzin klaruje się, by trafić do szczelnych pojemników.

Jakie właściwości ma miód?

Miód określany jest płynnym złotem z uwagi na szereg swoich prozdrowotnych właściwości. Różnią się one w zależności od rodzaju rośliny, z jakiej nektar został zebrany do jego produkcji. Miód przede wszystkim wykazuje właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Ponadto regularnie stosowany dobroczynnie wpływa na mózg, serce i wiele innych organów. Co więcej, charakteryzuje się działaniem uspokajającym i pozytywnie oddziałuje na trudno gojące się rany. Miód jest również doskonałą alternatywą dla kosmetyków. Możesz nakładać go na skórę, gdy chcesz ją odżywić lub borykasz się z podrażnieniami albo trądzikiem. Warto również wspomnieć, że jest źródłem wielu cennych witamin i mikroelementów. W swoim składzie zawiera między innymi potas, fosfor, chlor, żelazo, wapń, magnez, witaminy z grupy B, kwas foliowy itp.

Gdzie kupić naturalny miód?

Poszukując naturalnego miodu, wybieraj produkty od sprawdzonych sprzedawców. Unikniesz w ten sposób oszustów, którzy oferują jedynie imitacje. Doskonałej jakości produkty znajdziesz w e-sklepie https://kramik-franusia.pl/. Koniecznie skorzystaj z jego oferty, gdyż znajdziesz tam nie tylko klasyczne rodzaje miodów, ale także wiele ciekawych połączeń smakowych. Zakupione w tym sklepie artykuły dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń podczas degustacji. Ponadto z pewnością docenisz ich wysoką jakość, konsystencję i naturalny aromat. Kramik Franusia w swoim asortymencie ma wiele ciekawych produktów spożywczych, które powinny zainteresować nie tylko miłośników zdrowego żywienia, ale każdego, kto ceni naturalny smak i wysoką jakość swojego jedzenia.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]