Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zwiększyć libido – porady

Sprawdzimy, jak zwiększyć libido i damy najlepsze porady dla kobiet i mężczyzn na poprawienie jakości życia seksualnego. Dowiemy się, czym jest libido i czy to normalne, że czasami jego poziom spada. Zadamy też kilka kontrowersyjnych pytań! Czy partnerzy powinni mieć taki sam poziom libido? Czy wahania w tym zakresie mogą wpłynąć na jakość związku? Czy romantyczna relacja oparta na dwóch przeciwstawnych temperamentach ma rację bytu? Damy wskazówki, jak poradzić sobie z wahaniami poziomu libido oraz jak poprawić relacje w związku.

Co to jest libido?

W reklamach w telewizji często spotykamy się z produktami na zwiększenie libido. Ale co to jest libido? Libido to innymi słowy popęd seksualny, fizyczne pobudzenie, które najchętniej zaspokajamy kontaktem seksualnym.

Termin libido wprowadził Sigmund Freud, znany jako twórca psychoanalizy. Słowo to pochodzi z łaciny i oznacza “żądzę”, czyli właśnie biologiczny popęd płciowy.

Wartość libido i jego nasilenie może ulegać zmianie w zależności od wielu czynników:

  • Stan emocjonalny. Na popęd wpływa na przykład stres, nerwy, życie w pośpiechu oraz zmęczenie.
  • Stan zdrowia. Libido jest też zależne od przyjmowanych leków, chorób oraz zaburzeń np. na tle hormonalnym.
  • Wiek. Libido, po osiągnięciu najwyższego poziomu w okresie nastoletnim u chłopców i okresie dojrzałości u kobiet, stopniowo spada.
  • Używki. Nałogowe palenie tytoniu czy nadużywanie napojów alkoholowych może zaburzać erekcję u mężczyzn.
  • U kobiet niebagatelny wpływ na libido ma cykl miesiączkowy.

Poza wspomnianymi czynnikami warto zwrócić uwagę także na ogólny tryb życia i dietę.

Najlepsze wskazówki, jak zwiększyć libido

Na szczęście są sposoby, które pomagają w polepszeniu swojego życia erotycznego. Jeśli jeden z partnerów ma wysokie potrzeby seksualne, a drugi niskie, może to wpływać na ich relację. Dlatego podajemy najlepsze wskazówki na to, by zwiększyć libido!

Świetnym rozwiązaniem jest wizyta w sex shopie stacjonarnym lub online. Centrum Erotyki to sklep, który pozwala zarówno na wirtualne, jak i osobiste zmysłowe zakupy.

W sklepie erotycznym znajdziesz kremy i żele stymulujące lub potęgujące doznania. Możesz też zdecydować się na afrodyzjaki, które wpływają na obszary mózgu odpowiedzialne za popęd.

Jeśli w pracy siedzisz przy biurku całymi dniami i prowadzisz mało aktywny tryb życia, zapewne obserwujesz, że masz coraz mniejszy apetyt na łóżkowe figle. Jednym z czynników wpływających pozytywnie na popęd jest regularna aktywność fizyczna. Wprowadź do codziennego życia trochę ruchu.

Dobrym pomysłem jest zaangażowanie partnera w aktywne spędzanie czasu. Wspólna pasja związana z aktywnością fizyczną wpływa i na libido, i na więź emocjonalną między kochankami.

Nie bez przyczyny truskawki i szampan kojarzą się wszystkim z romantyczną kolacją ze śniadaniem. Truskawki (ale również banany, owoce morza czy czekolada) mogą pozytywnie wpłynąć na libido. Oczywiście nie w trybie ekspresowym, dlatego warto na stałe włączyć je do diety.

A co z szampanem? Wcześniej pisaliśmy, że alkohol wpływa niekorzystnie na jakość życia seksualnego. Podtrzymujemy tę tezę, jednak lampka wina czy kieliszek szampana do kolacji nie zaszkodzi. Co więcej, jak wiemy, alkohol działa na nas rozluźniająco i może nas dodatkowo nastroić do aktywności seksualnej.

Podsumowując, jeśli jesteś w związku, w którym jeden z partnerów ma nieproporcjonalnie mniejsze libido, warto zasugerować mu wprowadzenie pewnych zmian w życiu. Na początku można zacząć od zmiany diety i ograniczenia używek. Dość proste w realizacji jest też zadbanie o odpowiednią ilość snu.

W trudniejszych przypadkach, gdy najprostsze rozwiązania nie zdają egzaminu, warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty.

Zapobiegnie to frustracji obojga. Partner, który ma wysokie libido może czuć się zaniedbany przez tego, który o seksie myśli rzadko. Z kolei partner o niewielkich potrzebach może czuć, że nie daje ukochanej osobie tego, co jest dla niej ważne.

Pamiętajmy jednak, że libido jest ważne w codziennym życiu, ale nie jest najważniejsze. W związku istotna jest także relacja emocjonalna i bliskość, które można zapewnić również bez odbywania regularnych stosunków.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]