Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zostać alpinistą przemysłowym?

Zawód alpinisty przemysłowego opiera się zarówno na wykonywaniu czynności konserwacyjnych na wysokościach, rozwieszaniu billboardów, jak i myciu okien. Aby realizować tego typu prace trzeba przede wszystkim posiadać doświadczenie zdobyte na ziemi, a także odpowiednie umiejętności. Osoby nastawione na rozwój oraz wyjazdy zagraniczne mogą z biegiem czasu zapisać się na kurs IRATA, pozwalający na zdobycie trzech poziomów uprawnień. Od czego jednak powinny zacząć osoby, które chcą wykonywać prace na wysokości i jak zacząć swoją przygodę z alpinizmem przemysłowym?

Wymagane umiejętności i kwalifikacje

Jak zostało już wspomniane, osoby które chcą zacząć działać w tej branży przede wszystkim muszą posiadać doświadczenie w pracach budowlanych, czystościowych i konserwacyjnych zdobyte w trakcie działań na ziemi. Co za tym idzie, nie wystarczy wyłącznie odbycie szkolenia linowego. Jeśli posiadamy już tego typu doświadczenie i chcemy poszerzyć swoje umiejętności, dopiero wtedy można zapisać się na kurs wysokościowy.

Warto wspomnieć o cechach idealnego kandydata. W tej pracy najlepiej radzą sobie osoby, które posiadają umiejętność planowania, są w stanie skoncentrować się na wykonywanych zadaniach oraz wyróżniają się kreatywnym myśleniem. Ważne jest ponadto poczucie odpowiedzialności oraz przewidywanie konsekwencji swoich działań. Jeśli czujemy, że wyżej wymienione cechy to nasze mocne strony, prace na wysokości powinny okazać się dobrym wyborem.

Dodatkowe informacje na temat pracy jako alpinista przemysłowy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, aby móc zostać alpinistą przemysłowym konieczne jest przeprowadzenie badań, które potwierdzą zdolność do prac powyżej 3 m. W tym celu należy odwiedzić lekarza medycyny pracy. Skierowanie na tego typu badania wystawia pracodawca. Warto zaznaczyć, że kursy i szkolenia są sprawą indywidualną i niektóre z nich mogą być wymagane przez klienta. Niemniej jednak, najważniejszą kwestią są umiejętności techniczne.

Zapraszamy do współpracy: firma alpinistyczna Poznań