Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Akcesoria basenowe – niezbędnik każdego właściciela basenu ogrodowego

Basen ogrodowy to doskonały sposób na relaks w upalne dni. Koniecznie trzeba jednak zadbać o higienę i bezpieczeństwo kąpieli – podstawą jest tu czysta woda. Utrzymanie jej w należytym stanie jest możliwe dzięki odpowiednim akcesoriom basenowym.

Pompa filtrująca

Pompa filtrująca to absolutne „must have” każdego właściciela basenu ogrodowego. Sklep S-MUMO oferuje bardzo szeroki wybór tych produktów. Bardzo ważne jest, aby przy zakupie pompy kierować się stricte praktycznymi przesłankami. Przede wszystkim pod względem mocy powinna być ona dostosowana do wielkości basenu. Nie bez znaczenia jest także rodzaj filtra, w jaki została wyposażona. Oczywiście nie wolno zapomnieć o dokupieniu kilku filtrów na wymianę.

Chemia basenowa

Sama pompa filtrująca to za mało, aby właściwie zadbać o czystą wodę w basenie. Nie obejdzie się bez chemii basenowej, która dostępna jest w różnych formach – kapsułek, tabletek etc. Podstawowym składnikiem tego typu produktów jest chlor. Ma on duży minus w postaci bardzo nieprzyjemnego zapachu – można go zniwelować np. poprzez ozonowanie.

Zestaw czyszczący

Zestawy czyszczące składające się z teleskopowego kija oraz szczotek i sita to kolejne akcesoria basenowe, które zawsze trzeba mieć pod ręką. Pompa i chemia nie są bowiem w stanie poradzić sobie z większymi zanieczyszczeniami takimi jak np. liście czy inne części roślin wpadające do basenu. Łatwo je wyłowić właśnie za pomocą wspomnianego zestawu – nie jest to duży wydatek,

Pokrywa basenowa

Pokrywa basenowa to niezwykle przydatny dodatek pozwalający odpowiednio zabezpieczyć basen na noc lub w dni, gdy pogoda nie dopisuje lub inne względy uniemożliwiają korzystanie z basenu. Interesującym rozwiązaniem są pokrywy solarne – oprócz standardowej funkcji ochronnej ograniczają one w znacznym stopniu utratę ciepła z wody.

Drabinka do basenu

W wielu przypadkach drabinkę można nabyć od razu w komplecie z basenem, innym natomiast razem należy dokupić ją oddzielnie. Zwiększa ona bezpieczeństwo korzystania z basenu, gdyż ułatwia wchodzenie do wody i wychodzenie z niej.