Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wanna w łazience – jakie są jej zalety?

Najbardziej optymalne rozwiązanie to to, kiedy w łazience można mieć jedno i drugie. Niekoniecznie w tym samym pomieszczeniu. Prysznic można zamontować w mniejszej, gościnnej łazience, która często mieści się na parterze. Na piętrze, w większym pomieszczeniu, warto natomiast umieścić wannę. Jakie są jej zalety?

Główne zalety wanny

W niektórych sytuacjach prysznic wydaje się o wiele bardziej praktyczny. Można po prostu wejść pod strumień wody i w krótkim czasie odświeżyć się. W przypadku wanny należy wlać odpowiednią ilość wody. Samo przygotowanie kąpieli także może być czasochłonne, w szczególności, jeśli ktoś stosuje aromatyczne kosmetyki do kąpieli, czy specjalne sole. Jednak, właśnie z tego powodu wanna jest doskonałym uzupełnieniem łazienki.

Przede wszystkim zapewnia, o ile zakupiono wystarczająco duży model, możliwość wygodnego rozprostowania nóg i rozkoszowania się ciepłem wody oraz aromatem kosmetyków. Dodatkowo, szereg elementów, jak bateria, wyposażonych jest także w słuchawkę prysznicową. Z jednej strony ułatwia to utrzymanie czystości, z drugiej natomiast umożliwia wykorzystanie wanny jako prysznica.

Eleganckie uzupełnienie przestrzeni

Na rynku znaleźć można wanny w różnych rozmiarach i kształtach. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być podyktowany metrażem łazienki, jak również jej kształtem. Coraz popularniejsze stają się klasyczne wanny wolnostojące. Wszystko dlatego, iż przywodzą na myśl elegancję, klasyczny wystrój, a jednocześnie prezentują się naprawdę zjawiskowo. Jednak montaż takiej wanny wymaga odpowiednio dużo miejsca. Dlatego równie często wykorzystuje się wanny narożne.

Dodatkowe udogodnienia

Nowoczesne wanny, to nie tylko eleganckie zbiorniki na wodę, w których można się odświeżyć, ale również szereg udogodnień, które przekładają się na komfort z ich użytkowania. Coraz częściej można spotkać rozwiązania z hydromasażem. Dzięki temu łazienka jeszcze bardziej spełnia się w swojej funkcji relaksacyjnej.

Obudowa wokół wanny

Niezależnie, czy w łazience znajdować się będzie wanna prostokątna, czy narożna, jeśli nie jest modelem wolnostojącym, niezbędna staje się jej obudowa. W tym celu można wykorzystać płytki, czasem wykonać dodatkowo niewielki murek z pustaków, który następnie zostanie odpowiednio wykończony.

Istnieje także możliwość zastosowania plastikowej osłony, która pozwala na estetyczne wykończenie łazienki.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]