Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co warto zwiedzić w okolicy Jastrzębiej Góry?

Jastrzębia Góra to idealna lokalizacja na urlop dla osób, którym zależy na bliskości morza, ale też spokojnej atmosferze. To niewielka wieś słynąca z wyjątkowych widoków oraz różnorodnych atrakcji. Z pewnością spodoba się zwolennikom pieszych wędrówek, rowerzystom czy amatorom sportów wodnych. Coś ciekawego znajdą tam również rodziny z dziećmi. Co oferuje okolica Jastrzębiej Góry? Oto nasze podpowiedzi.

Atrakcyjne punkty na terenie Jastrzębiej Góry

Przede wszystkim trzeba sprawdzić atrakcje w samej wsi. Niewątpliwie należy do nich plaża ze zróżnicowaną linią brzegową. W jej wschodniej części można podziwiać kamieniste podłoże, które występuje m.in. na północnym brzegu Bałtyku. Zachodnia część plaży jest za to piaszczysta. Ponadto na terenie Jastrzębiej Góry znajdują się atrakcyjne kąpieliska, lecz z tych skorzystamy jedynie latem. Choć nawet wówczas pogoda bywa kapryśna. Z tego względu hotele nad Bałtykiem z basenem cieszą się tak dużą popularnością.

Należy również poświęcić nieco uwagi zróżnicowanej linii klifów. Wśród nich znajduje się klif o wysokości 33 m, co czyni go najwyższym na wybrzeżu. Będąc w Jastrzębiej Górze, trzeba też udać się pod pomnik Gwiazdy Północy usytuowany w najdalej wysuniętym na północ punkcie Polski. Inne godne odwiedzenia punkty? Dom do góry nogami, latarnia morska Rozewie czy Muzeum Latarnictwa Morskiego.

Okolice Jastrzębiej Góry dla miłośników natury

W pobliżu wsi mieści się Nadmorski Park Krajobrazowy z Lisim Jarem, czyli wąwozem, który sięga aż do linii morza. W najgłębszym miejscu ma aż 50 metrów! Zbocza Lisiego Jaru porastają stuletnie buki, które zrobią wrażenie na każdym wielbicielu dzikiej przyrody. Zresztą sam park w całości zasługuje na uznanie. Panuje w nim szczególny mikroklimat, który wyśmienicie wpływa na zdrowie. Wysokie nasycenie powietrza jodem bardzo dobrze działa na ludzki organizm. W parku znajdują się torfowiska, a jego znaczną część porastają lasy sosnowe. Uważni obserwatorzy fauny dostrzegą nie tylko mewy, ale nawet myszołowy i bataliony. Z kolei Zatoka Pucka to akwen foki szarej.

Okolice Jastrzębiej Góry – gdzie się udać?

Nawet decydując się na wygodny, pełen atrakcji ośrodek wypoczynkowy, (jak choćby Hotel Astor Jastrzębia Góra), warto odwiedzić pobliskie miejscowości. Oddalone o mniej więcej 5 km Ostrowo kusi urzekającymi nadmorskimi krajobrazami. W pobliskim, leżącym w odległości około 9 km, Władysławowie mieści się Dom Rybaka, planetarium, port oraz Aleja Gwiazd Sportu. Nieco dalsze Chałupy (17 km od Jastrzębiej Góry) to znakomite miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz wypoczynku na plaży. W podobnej odległości znajduje się Puck z portem, muzeami i zabytkową zabudową.

Zarówno sama Jastrzębia Góra, jak i okolice zachęcają do bliższego poznania. Aby w pełni cieszyć się zwiedzaniem tych niepowtarzalnych lokalizacji oraz naprawdę wypocząć, musimy wybrać odpowiedni ośrodek. Dobry wybór to hotele nad Bałtykiem z basenem. W tego typu ośrodkach można korzystać z rozrywek w wodzie, nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Basen, SPA, strefę wellness, fitness i wiele innych atrakcji zapewnia Hotel Astor w Jastrzębiej Górze.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]