Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybierać wózki dziecięce? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Czekasz na narodziny swojego pierwszego dziecka i jesteś na etapie kompletowania wyprawki? Przed Tobą jeden z ważniejszych zakupów, czyli zakup wózka dziecięcego! Mnogość rodzajów, kolorów i wzorów może przyprawić o zawrót głowy. Nie wiesz, czym się kierować wybierając wózki dziecięce? W poniższym artykule znajdziesz garść praktycznych porad!

Wózki dziecięce – jakie są ich rodzaje?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model wózka dziecięcego, warto byś wiedział, jakie są ich rodzaje.

Gondola

Pierwszym wózkiem, z którego korzysta większość maluchów, jest gondola, zwana inaczej wózkiem głębokim. Przydaje się już od pierwszych dni życia i może towarzyszyć niemowlakowi aż do momentu, w którym zacznie samodzielnie siadać. W gondoli dziecko przyjmuje pozycję leżącą. Ten rodzaj wózka zazwyczaj wyposażony jest w regulowaną budkę, która uchroni Twoje maleństwo przed wiatrem, słońcem, a nawet opadami deszczu lub śniegu.

Spacerówka

Kiedy Twoje dziecko będzie coraz bardziej interesowało się otaczającym je światem, a pozycja leżąca nie będzie już wystarczała – pora zmienić gondolę na spacerówkę, czyli wózek spacerowy. Dziecko w spacerówce przybiera pozycję siedzącą, choć takie wózki dziecięce mają zazwyczaj regulowane oparcie. Często istnieje możliwość rozłożenia ich do pozycji leżącej. Spacerówka wyposażona jest w pasy bezpieczeństwa, które chronią maluszka przed wypadnięciem.

Wózki bliźniacze

Kolejnym rodzajem wózków dziecięcych, są wózki bliźniacze. Jak sama nazwa wskazuje, służą do przewożenia bliźniaków lub rodzeństw z niewielką różnicą wieku. Te wózki dziecięce mogą występować w dwóch wariantach: jeden obok drugiego lub w wersji tandemowej – jeden wózek za drugim.

Wózki wielofunkcyjne

Wózki wielofunkcyjne te z pewnością interesujące rozwiązanie, które powinny wziąć pod uwagę wszystkie osoby spodziewające się dziecka. Stanowią one bowiem połączenie gondoli i wózka spacerowego – takie wózki występują pod nazwą 2w1. Szeroki ich wybór znajdziesz w e-sklepie https://www.eurowozki.pl/. Istnieją także wózki 3w1, które dodatkowo wyposażone są w fotelik samochodowy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka?

Wiesz już, jakie są podstawowe rodzaje wózków dziecięcych, a to może znacznie ułatwić podjęcie decyzji. Istnieją jednak pewne kwestie, które warto wziąć pod uwagę, niezależnie od tego, na jaki rodzaj wózka się zdecydujesz.

Wybierając konkretny model, zwróć szczególną uwagę na jego koła. Producenci najczęściej stosują koła pompowane, żelowe oraz piankowe. Ich wybór warto uzależnić przede wszystkim od sposobu użytkowania wózka. Koła pompowane sprawdzą się na trudniejszych terenach, takich jak piach czy błoto. Dobrze spiszą się także w śniegu. Jeżeli spacery mają odbywać się raczej po drogach utwardzonych, wybrać możesz model wyposażony w koła piankowe lub żelowe. Mają one tę przewagę, iż nie ma ryzyka przebicia ich w trakcie spacerów.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby każda podróż Twojego maluszka była nie tylko bezpieczna, lecz także komfortowa i wygodna, wybierz wózek z amortyzacją. W przeciwnym wypadku, jego spokojny sen może zostać zaburzony przez nawet niewielką nierówność na drodze. Amortyzacja wpływa także na komfort prowadzenia wózka przez rodzica.

Kolejnym ważnym elementem w wózku, jest budka. Niezależnie czy chcesz kupić gondole, spacerówkę czy wersję 2w1, zwróć szczególną uwagę na ten element. Najlepiej, aby łatwo i cicho się składała, by nie obudzić śpiącego malca. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe siatki wentylacyjne lub okienka, pozwalające na obserwację dziecka w podróży.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]