Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Szukasz idealnej fryzury ślubnej? Sprawdź loczki

Są kobiece, zmysłowe oraz niezwykle efektowne. Czy jednak loczki na wesele to dobry pomysł? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, zależy to bowiem od wielu czynników. Doradzamy, kiedy burza kręconych włosów sprawdzi się perfekcyjnie, a kiedy lepiej z niej zrezygnować.

Dopasuj loczki do weselnej sukni

Wybierając swoją ślubną fryzurę na pewno warto dobrze ją przemyśleć. Odpowiednio uczesane bądź spięte włosy wydobędą naturalną urodę kobiety, jak też w pewien sposób oddadzą jej charakter. Przyjęło się, że elegancki wygląd najlepiej podkreślają proste upięcia i eleganckie koki. Z kolei, chcąc wyglądać romantycznie, warto postawić na rozpuszczone, delikatnie podkręcone kosmyki – ewentualnie delikatnie podpięte z tyłu głowy. Warto przy tym wziąć pod uwagę rodzaj sukni, jaką będziesz miała na sobie oraz takie elementy jak choćby dekolt i wycięcie na plecach. Suknie proste najlepiej komponują się z równie skromnymi fryzurami. Natomiast te okazałe wymagają bogatej oprawy także w postaci fryzury – dzięki temu całość wygląda spójnie. Co z dekoltem? Jeśli jest on w kształcie litery „V” najlepiej nie zakrywać go włosami, tylko podkreślić wysokim upięciem. W przypadku zaś odkrytych pleców, dobrze żeby włosy zostały rozpuszczone – unikniesz w ten sposób uczucia „nagości” (nie jest to najlepsza do tego okazja). A loczki na wesele? Jest to uniwersalna fryzura, która pasuje właściwie do każdej sukni, wszystko zależy od tego czy kręcone kosmyki rozpuścisz czy też przygotujesz na ich bazie misterne upięcie. Trzeba też zauważyć, że loki to ponadczasowa fryzura, od zawsze modna oraz uwielbiana przez kobiety. Także panowie często uważają loczki za niezwykle atrakcyjne.

Kształt twarzy a kręcone włosy

Jeśli marzy Ci się burza kręconych włosów, musisz na początek przyjrzeć się kształtowi swojej twarzy. Loczki na wesele sprawdzą się niestety nie u każdej Pani. To dość specyficzna fryzura, która przez swoją objętość ma tendencję do optycznego poszerzania twarzy. Z pewnością powinny z niej zrezygnować posiadaczki okrągłych czy pyzatych twarzy. Przy takim kształcie najczęściej występuje okrągły podbródek i mało wydatne kości policzkowe, potrzebne są więc fryzury wysmuklające rysy twarzy. Loczki z kolei tylko jeszcze bardziej uwydatnią krągłości, co może wyglądać mało symetrycznie. Mimo to nie chcesz rezygnować z kręconych kosmyków? Lepszym pomysłem będzie wówczas upięcie – chociaż częściowe – włosów w ten sposób, żeby loki nie znajdowały się bezpośrednio przy twarzy, ale z tyłu głowy. Kształty, które będą wyglądać harmonijnie i subtelnie w lokach, to owal i trójkąt. Okalające buzię kręcone włosy sprawią, że będzie ona wyglądała na pełniejszą. Co z nieco „kanciastymi” rysami twarzy, czyli kwadratem i prostokątem? Trzeba być tu ostrożnym. Takie kształty wymagają delikatnej oprawy (w końcu takie są właśnie loki), ale jednocześnie kręcone włosy mogą nadawać im niepotrzebnej ciężkości. Najlepiej jest dobrze przyjrzeć się swojej twarzy i uczciwie przyznać, czy loczki będą wyglądały na niej dobrze.

Loczki na wesele – za i przeciw

Zalety loczków na wesele? Oczywiście efektowny, piękny wygląd. Poza tym są stosunkowo proste w wykonaniu (o tym niżej), jak też pasują praktycznie do każdego rodzaju sukni. Kręcone włosy są zmysłowe i można przy ich pomocy wyczarować wiele wspaniałych fryzur. Podkręcenie czupryny nadaje jej także objętości – to najlepszy sposób na optyczne zagęszczenie włosów. Kiedy kręcą się, wydaje się że jest ich więcej. Jakie zaś są wady takiego uczesania?

– skracają długość włosów

– optycznie zaokrąglają twarz

– źle wykonane mogą się wyprostować

– trudny do przewidzenia finalny kształt loków.

Czy warto więc decydować się na loczki na wesele? Najlepszym pomysłem jest przeprowadzenie kilku prób, szczególnie jeśli zamierzasz wykonać je samodzielnie. Przekonasz się wówczas czy kręcone kosmyki pasują do Twojej twarzy, jak też czy są w stanie przetrwać w niezmienionej formie całą noc. Jeśli Twoją fryzurę zajmuje się fryzjer, oczywiście niezbędna będzie fryzura próbna.

Jak samodzielnie zrobić loczki na wesele?

Zamierzasz wykonać swoje ślubne uczesanie sama lub zajmuje się tym świadkowa, Twoja mama lub przyjaciółka? Zamiast eksperymentować, warto dowiedzieć się która metoda wykonania loków sprawdzi się na Twoich włosach. Posiadając włosy kręcone – masz problem z głowy. Ich ponowne skręcanie przy pomocy lokówki nie ma sensu – i tak po jakimś czasie przyjmą swój naturalny kształt (struktura takich włosów jest bardzo oporna na jakiekolwiek modyfikacje). Łatwe w przygotowaniu burzy loków są tzw. podatne włosy. Co to za rodzaj? Są to nieco pofalowane kosmyki, które trudno sklasyfikować jak kręcone, ale przy tym nie są też proste. W ich przypadku, może wystarczyć użycie kosmetyków do stylizacji włosów oraz wysuszenie ich suszarką z dyfuzorem (koniecznie chłodnym nawiewem). Twoje włosy są idealnie proste? W zależności od masy i wielkości skrętu, jaki chcesz uzyskać, wykorzystaj jedną z poniższych metod:

– wałki – efekt większych loków

– papiloty – drobne sprężynki

– lokówka – w zależności od użytej końców loki średniej lub dużej wielkości.

Pamiętaj przy tym, że drobne loczki są znacznie trwalsze od tych mięsistych i wielkich. Korzystając z wałków lub papilotów, należy zastosować zasadę nakładania ich na wilgotne, świeżo umyte włosy. Skręt będzie dzięki temu znacznie trwalszy. Warto mieć je na sobie do momentu całkowitego wyschnięcia włosów (można pomóc sobie suszarką, ale dopiero w końcowym momencie). Lokówka na pewno jest najszybsza, jak też łatwiej przy niej skontrolować ostateczny efekt. To najlepsza metoda jeśli marzysz o jedynie delikatnie falowanych włosach.

Utrwalenie loków dla opornych włosów

Proste, sztywne włosy naprawdę trudno skręcić w taki sposób, żeby przetrwały całą noc bez efektu ich sklejenia. Stylizacja loków musi być więc skuteczna, ale należy też uważać na ilość nakładanych kosmetyków. Przygotowując loczki na wesele, na pewno chcesz żeby wyglądały lekko i zwiewnie. Po dużej ilości lakieru i innych utrwalaczy mogą stracić swój kształt, wyglądać płasko czy też posklejać się ze sobą. Co więc zrobić, żeby cieszyć się kręconą fryzurą jak najdłużej? Nie można zapomnieć o zastosowaniu odpowiednich kosmetyków podczas samego mycia, najlepiej przeznaczonych do włosów kręconych. Zrezygnuj z ciężkich odżywek oraz oleistego serum (utrudni stylizację). Dobrze sprawdzi się pianka do włosów o średnim utrwaleniu – wystarczy wycisnąć na dłoń ilość wielkości orzecha włoskiego. Należy nałożyć ją na wilgotne włosy tuż przed użyciem wałków lub papilotów. Loczki na wesele utrwal lakierem (kilka krótkich naciśnięć dozownika) oraz finalnie nabłyszczaczem. Gotowe loki możesz delikatnie rozdzielić palcami i pozostawić rozwiane lub przygotować z nich efektowne upięcia.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]