Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak rozliczyć czas pracy?

Rozliczanie czasu pracy bywa utożsamiane z ewidencją czasu pracy, jednakże to pierwsze pojęcie jest dużo szersze. Przede wszystkim dostarcza pracodawcy cennych informacji, dzięki którym może wdrożyć rozwiązania umożliwiające efektywniejsze zarządzanie czasem zatrudnianej kadry. Obecna technologia oferuje specjalne systemy, które znacznie ułatwiają szybkie i sprawne gromadzenie danych, usprawniające pracę w firmie.

Automatyczne rozliczanie czasu pracy

Dla każdego pracodawcy jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby pracownicy byli maksymalnie wydajni i efektywni. A w tym może pomoc automatyczne rozliczanie czasu pracy, którą to usługę oferuje pionier w zakresie outsourcingu płac i kadr, czyli firma Contract Administration. System, o którym mowa, dedykowany jest zarówno szeregowym pracownikom, jak i kadrze managerskiej, działom kadrowo-płacowym i HR. Składa się on z kilku modułów, w tym z rozliczania czasu pracy. Jednym kliknięciem pracodawca ma dostęp do czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy pracownika (np. odczyt z kart), ilości jego nadgodzin czy raportów i planów pracy. Co więcej, system RCP można zintegrować z innymi systemami, co z kolei umożliwi szybką wymianę danych i znacząco usprawni pracę.

Zewnętrzne naliczanie wynagrodzeń

Aby można było wyliczyć wynagrodzenie, niezbędny jest dostęp do ewidencji czasu pracy, a zatem informacji o nadgodzinach czy chorobowym. Obliczanie płacy polega zarówno na wyliczeniu kwoty, jaka wpłynie na konto pracownika, jak również składki zdrowotnej, składki na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy. W tym celu należy stworzyć w strukturze firmy dział kadr i płac lub zlecić wykonanie tego zadania firmie zewnętrznej. Outsourcing płac jest coraz popularniejszy, czego powodem są liczne zalety tego rozwiązania i oszczędność. Usługa ta świadczona jest pracodawcom zatrudniającym pracowników na dowolnym rodzaju umowy.

Sposób na profesjonalne, a przy tym korzystne finansowo rozliczanie czasu pracy oraz obliczanie wynagrodzeń? Skorzystaj z usługi zewnętrznej firmy, czyli outsourcingu płac.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]