Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wdrożyć system klasy GRC?

W dzisiejszych czasach słowo „bezpieczeństwo” nabrało wielu nowych znaczeń – także w przedsiębiorstwach. Mówimy bowiem o zabezpieczeniach przed kradzieżą danych czy utratą reputacji. Tu pomocne może być wdrożenie systemu klasy GRC. Jak to zrobić?

Czym jest system GRC?

GRC, czyli Governace, Risk and Compliance, to rozwiązanie, którego zadaniem jest wsparcie zarządzania przedsiębiorstwem pod kątem trzech kluczowych zakresów: zarządzania i nadzoru, ryzyka oraz zgodności. To swojego rodzaju strategia przedsiębiorstwa, której wdrożenie umożliwia ustrukturyzowanie działań umożliwiających zabezpieczenie firmy i danych oraz osiągnięcie oczekiwanych celów biznesowych. Aby to osiągnąć, przedsiębiorstwa wdrażające system GRC stosują narzędzia cyfrowe, które monitorują cały system i pozwalają na przykład na szybszy elektroniczny obieg dokumentów czy też efektywne zarządzanie ryzykiem.

Jak wdrożyć system GRC?

Wdrożenie systemu GRC zależne jest od konkretnego przedsiębiorstwa oraz jego struktur. Inaczej będzie wyglądać w niewielkiej firmie i w wielkiej korporacji międzynarodowej. Nie zmienia to jednak faktu, iż w obu przypadkach jest konieczne. Wsparcie wdrożenia systemu klasy GRC jest najczęściej zadaniem firmy zewnętrznej. To ona proponuje rozwiązania odpowiednie akurat dla struktury Twojego przedsiębiorstwa. Implementacja narzędzi, z których będziesz korzystać, zawsze zachodzi w kilku etapach. Zmiany są na tyle duże, iż musisz zawsze dać pracownikom czas na to, by się do nich przyzwyczaić. Celem całego procesu jest oczywiście ujednolicenie reguł obowiązujących w przedsiębiorstwie, które dotyczyć będą wszystkich działów w takim samym stopniu. To ułatwia przepływ informacji, zapewnia przejrzystość procesów zachodzących w firmie i oczywiście prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa. Zgromadzone dane zostają przeniesione do wybranego systemu ułatwiającego zarządzanie ryzykiem czy przeprowadzanie audytów.

Aby prawidłowo wdrożyć system klasy GRC, potrzebujesz sprawdzonej firmy, która pomoże Ci w zrozumieniu popełnianych błędów i poprawieniu ich. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź stronę Crowe.com/pl.