Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Daszki nad drzwi zewnętrzne – czym kierować się podczas wyboru?

Daszek nad drzwiami wejściowymi nie pełni wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Oczywiście właściwie dobrany potrafi dodać fasadzie uroku i oryginalności. Jednak jego montaż ma przede wszystkim wymiar praktyczny. Rolą zadaszenia jest ochrona domowników przed deszczem lub śniegiem. Czym kierować się wybierając odpowiedni model daszku?

Daszki nad drzwi wejściowe – rodzaje

Obecnie na niedostatek wyboru nie można narzekać. Markety budowlane czy sklepy internetowe, takie jak Gutta, oferują mnóstwo rozwiązań dopasowanych do rozmaitych gustów klientów. Dostępne na rynku daszki różnią się nie tylko kształtem i kolorami, ale również materiałami, z których zostały wykonane. Od tego bezpośrednio zależą ich parametry wytrzymałościowe. Do najtrwalszych należy zaliczyć te wykonane z połączenia poliwęglanu z aluminium.

Rozwiązania konstrukcyjne – krótki przegląd

Daszki nad drzwi przyjmują różnorodne formy. Wśród proponowanych przez producentów modeli można znaleźć takie, które podpierane przez słupki lub kolumny przytwierdza się do ściany tylko od jednej strony. Dostępne są też minimalistyczne zadaszenia w formie lekko nachylonych do przodu płyt, opartych na wspornikach lub podtrzymywanych przez kotwy. Co więcej, warto zwrócić uwagę na kształt samych połaci. Daszki mogą być bowiem jednospadowe, dwuspadowe lub półokrągłe.

Na co zwrócić uwagę wybierając daszek nad drzwi?

Komfort, funkcjonalność i estetyka to trzy aspekty, które powinny dyktować wybór zadaszenia nad drzwi. Montaż daszku z wiadomych względów podnosi poziom wygody. Jednak, aby mógł właściwie pełnić powierzone mu funkcje trzeba przyjrzeć się kilku kwestiom.

Materiały i jakość wykonania

Bezpośrednio przekładają się na trwałość i solidność daszku. Materiały powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV i niekorzystne warunki atmosferyczne – przede wszystkim wilgoć. Trzeba pamiętać też o typowych dla polskiego klimatu zmiennych temperaturach, opadach śniegu i okresowych silnych podmuchach wiatru. Te czynniki również nie powinny być zagrożeniem dla trwałości zadaszenia. Należy więc przyjrzeć się temu, czy sposób montażu jest wystarczająco solidny.

Spójność z elewacją budynku

Właściwie dobrany może podkreślić charakter domu lub stanowić ciekawy element dekoracyjny. Powinien więc pasować do niego designem. Bez trudu można znaleźć daszki nad drzwi zewnętrzne dopasowane stylistyką zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych budynków.

Dodatkowe funkcje

Niektóre modele daszków wzbogacone są o specjalne panele boczne, chroniące przed zacinającym deszczem. Można znaleźć również takie, których konstrukcja gwarantuje wytłumienie hałasu spadającego deszczu. Daszki mogą być wyposażone również w zintegrowane światło LED, które zapewnia dobrą widoczność podczas wsuwania klucza do zamka również w nocy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]