Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Do czego zakładać buty monki?

Buty to najważniejsze uzupełnienie męskiego stylu. Sporo mężczyzn stawia na klasykę, czyli popularne półbuty „lakierki” albo nieco bardziej eleganckie oxfordy. Te wszystkie propozycje mogą jednak nieco nudzić, dlatego warto czasem wybrać mniej oczywisty model. Dzisiejszą propozycją są buty monki. Do czego pasują i z czym je nosić, by wyglądać szykownie?

Buty monki to ciekawa propozycja dla eleganckiego mężczyzny, który chce się nieco wyróżnić z tłumu. Ich nazwa to spolszczone angielskie monk strap shoe, co można przetłumaczyć jako buty zapinane na mnisie rzemyki. Monki są zapinane jednak nie tyle na rzemyki, ile na klamerki, i właśnie ta cecha wyróżnia je spośród innych półbutów. Dlaczego są to buty mnisie? Podobno angielscy dżentelmeni podpatrzyli podobne buty właśnie u mnichów i sami zaczęli zlecać szycie takich szewcom. Są to buty uniwersalne, nadają się zarówno do eleganckich stylizacji, jak i tych bardziej casualowych.

Buty monki – rodzaje

Wszystkie buty monki mają klamerkę i pasek, ale do wyboru jest kilka modeli, które nieco różnią się od siebie:

  • monki z pojedynczą klamrą (cutaway single monk strap shoes) to najbardziej klasyczne i minimalistyczne rozwiązanie;
  • monki w dwiema klamrami (double monks) to popularny model z cienkimi paskami;
  • monki z trzema klamrami, które spotykane są raczej rzadko.

Poza tym buty monki rozróżnia się też według materiału, z którego zostały wykonane. Mogą być ze skóry brązowej lub czarnej oraz zamszowej bądź licowej.

Do czego nosić monki?

Monki są całkiem uniwersalnymi butami, a  najbardziej klasyczne modele, czyli takie z jedną lub dwoma klamrami i wykonane z brązowej skóry licowej (https://milermenswear.com/produkt/pl-buty-meskie-buty-meskie-miler-monki-brazowe-blake) nadają się do wielu różnych stylizacji. Zakładaj je więc zarówno do jeansów i T-shirtu, jak i do eleganckiego garnituru. Nie sprawdzą się co prawda z najbardziej formalnymi stylizacjami, nie pasują np. do smokingu. Odpadają też najluźniejsze ubrania. Buty monki nadają się jednak praktycznie do wszystkiego, co pośrodku.

Nasza propozycja to brązowe buty monki zestawione ze sportową marynarką, casualową, wzorzystą koszulą i spodniami typu chino. Do tego w odpowiadającym butom kolorze pasek do spodni i również na brązowym pasku zegarek. To bardzo efektowna stylizacja, która idealnie sprawdzi się na wyjścia na miasto czy niezobowiązujące spotkania towarzyskie.

Buty monki to piękne obuwie, a przy tym uniwersalne. Warto mieć je więc w swojej szafie, zwłaszcza modele klasyczne, które sprawdzają się do wielu różnych stylizacji. Oczywiście nie zawsze warto ograniczać się do kupna jednej pary butów. Lubimy różnorodność, a także w eleganckich ubiorach jest na nią miejsce.