Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak nie wpaść w długi? Praktyczny poradnik dla kredytobiorców

Ekonomiści wskazują, że coraz więcej Polaków popada w długi, których nie jest w stanie spłacać w terminie. Wynika to przede wszystkim z nierozsądnego gospodarowania finansami i nieodpowiedzialności kredytowej. W praktyce bowiem wielu Polaków nie wie jak bezpiecznie korzystać z kredytów bankowych i tzw. chwilówek. Dlatego, zanim zaciągniemy tego typu zobowiązanie finansowe, warto sprawdzić kilka sposobów na to jak nie wpaść długi i zachować płynność finansową.

Pożyczka dla zadłużonych a realne potrzeby

Przede wszystkim aby uniknąć wpadnięcia w długi najlepiej jest po prostu nie pożyczać i nie być klientem żadnej instytucji finansowej. Dlatego, zanim weźmiemy jakąkolwiek pożyczkę należy zastanowić się, czy na pewno jej potrzebujemy. Jeśli sytuacja nas do tego nie zmusza to rozważamy, czy do tej pory udało nam się poradzić np. na bez nowego telewizora czy samochodu. Wielu Polaków żyje, bowiem ponad stan i z tego powodu wpada w długi, których nie jest w stanie spłacać. W praktyce lepiej jest samodzielnie oszczędzić pieniądze na dodatkowe dobra materialne i nie spłacać kredytu wraz z odsetkami.

Dyscyplina finansowa a karta kredytowa

Wiele osób wpada w długi, ponieważ nie potrafi zarządzać swoją kartą kredytową. Jest ona bowiem narzędziem płatniczym, które sprawdza się dobrze wówczas, kiedy potrafimy z niej korzystać. Niestety, wielu Polaków nie ma dyscypliny finansowej i nie potrafi rozsądnie planować wydatków. W tej sytuacji często warto zrezygnować z karty kredytowej by nie przekraczać limitu, bym też używać jej tylko wówczas kiedy jest to absolutnie niezbędne.

Oszczędzanie pieniędzy

Odkładanie pieniędzy zawsze jest opłacalne i nie warto z tego rezygnować. Wielu Polaków żyje „od wypłaty do wypłaty”, a w sytuacji kiedy pojawiają się na dodatkowe wydatki, to nie ma z czego ich sfinansować. Dlatego dobrze jest planować swoje wydatki z wyprzedzeniem, tak aby co miesiąc została nam z wypłaty określona kwota pieniędzy. Dzięki temu w momencie kiedy np. dojdzie do utraty pracy lub pojawi się sytuacja awaryjna, będzie możliwość skorzystania z oszczędności, a w ten sposób uniknie się kredytu.

Pożyczka pozabankowa – kiedy jest naprawdę opłacalna?

Wielu Polaków decyduje się na pożyczkę pozabankową, określają jako tzw. chwilówka, pod wpływem nieprzemyślanych decyzji, związanych z potrzebą zakupu np. dodatkowych rzeczy, które nie są nam absolutnie potrzebne czy niezbędne. W ten sposób wpadamy w spiralę zadłużenia.

Równie często dochodzi do sytuacji kiedy nie jesteśmy w stanie oddać pieniędzy na czas i zdarza się, że spłacamy jeden kredyt innym, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Ekonomiści wskazują, że powinno się dążyć do sytuacji kiedy swoje zobowiązania reguluje się z własnych pieniędzy. Zanim zaciągniemy jakiekolwiek zobowiązanie finansowe warto sprawdzić sposoby na to jak nie wpaść długi i zachować tzw. czyste konto, czyli płynność finansową.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]