Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Drętwienie kończyn – przyczyny, objawy, leczenie

Każdy z nas doświadczył drętwienia nogi czy ręki. Jeśli zdarza się to sporadycznie i z niewielkim nasileniem, nie ma się czym przejmować. Może to być efekt niewłaściwej pozycji w czasie snu lub tymczasowych napięć w organizmie. Jednak jeśli problem powtarza się regularnie, a nasilenie jest duże, należy udać się na konsultację do specjalisty. Prawdopodobnie niezbędna będzie fizjoterapia, a być może również bardziej zaawansowane leczenie.

Czym jest i z czego wynika drętwienie kończyn?

Zanim wytłumaczymy, w jaki sposób fizjoterapia może pomóc rozwiązać problem drętwienia kończyn, wyjaśnijmy, na czym ono polega i z czego się bierze. Osoby doświadczające drętwienia uskarżają się na nagłą utratę braku czucia w kończynie. Mają oni wrażenie, jakby ręki czy nogi po prostu nie było. Problem zwykle pojawia się co jakiś czas, trwa chwilę i mija. Jednak problemem jest nawracanie uczucia drętwienia.

Drętwienie kończyn zwykle jest spowodowane schorzeniami kręgosłupa. Tam bowiem znajdują się zakończenia nerwowe rąk i nóg. Jeśli doszło do dyskopatii, czyli zwyrodnienia kręgu, może mieć miejsce ucisk na nerwy, który powoduje drętwienie. Dyskopatia to bardzo powszechne schorzenie, dotyczące ludzi w różnym wieku. Zwyrodnienie może być spowodowane urazem kręgosłupa, ale też częstym przyjmowaniem niewłaściwej postawy czy podnoszeniem ciężarów w niepoprawny sposób.

Fizjoterapia jako sposób na drętwienie kończyn

Całe szczęście dyskopatia to schorzenie, z którym można skutecznie walczyć z pomocą fizjoterapii. Przede wszystkim należy wykonywać ćwiczenia wzmacniające kręgosłup oraz pracować nad właściwą postawą ciała. Pomoże to zwalczyć problem dyskopatii, a tym samym pozbyć się nieprzyjemnego drętwienia kończyn. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku bardzo zaawansowanej dyskopatii fizjoterapia może się okazać niewystarczająca. W takich sytuacjach specjalista zaleca farmakoterapię, a w najtrudniejszych przypadkach leczenie operacyjne. Ponadto należy mieć na uwadze, że drętwienie czasami może być spowodowane innymi czynnikami, takimi jak choćby brak witamin czy regularne przyjmowanie niewłaściwej pozycji w czasie snu. Zatem kluczem do rozwiązania problemu jest identyfikacja jego przyczyny.

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy: fizjoterapia Kraków