Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Łazienka w stylu industrialnym – pomysły na stylową aranżację

Styl industrialny cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Jest on jednym z najbardziej charakterystycznych, ale z drugiej strony pozwala na zastosowanie elementów typowych dla aranżacji w innym wydaniu. Ów eklektyzm jest niezwykle ciekawy i jednocześnie nadaje pomieszczeniu indywidualny charakter. Wiele osób preferuje taki wystrój ze względu na to, iż z jednej strony łazienka jest prosta i minimalistyczna, a z drugiej wyrazista i w dobrym guście. Nie trzeba także szukać różnego rodzaju dodatków i akcesoriów, które zbudowałyby klimat, bo poniekąd tworzy się on samodzielnie. Jakich elementów nie może zabraknąć w takim pomieszczeniu?

Czarna szyba prysznicowa, czyli stylowa i minimalistyczna aranżacja

Cechą charakterystyczną stylu industrialnego jest pewnego rodzaju surowość typowa dla przedwojennych fabryk. W tak urządzonych wnętrzach znajdziemy różnego rodzaju przemysłowe akcenty, które budują niesamowity klimat. Warto zaznaczyć, że jednymi z typowych elementów są rury hydrauliczne, których nie powinno się zasłaniać. Bazę industrialnych aranżacji stanowi kabina prysznicowa kwadratowa lub w dowolnym innym kształcie. Najlepiej sięgnąć po model wykonany z transparentnego szkła, które zostało osadzone w czarnej, metalowej ramie. Dzięki temu całość będzie prezentować się bardzo estetycznie i wyraziście. Obecnie odchodzi się od kabin z głębokim brodzikiem na rzecz modeli ultrapłaskich. Jeśli odpowiada nam takie rozwiązanie, można zdecydować się np. na brodzik mineralny w kolorze pasującym do kafelków podłogowych. Inną opcją jest zastosowanie odpływu liniowego i np. ścianki walk in.

Bateria czarny mat – elegancka armatura do industrialnej łazienki

Jeśli chodzi o wybór armatury, najlepszą opcją będą czarne baterie z matowym wykończeniem. Są one mocno widoczne i dzięki temu stanowią ważny element dekoracyjny. Zaleca się wybór minimalistycznych baterii, dlatego szczególnie pożądany jest montaż podtynkowy. Ukrycie instalacji w ścianie sprawia, że pomieszczenie wygląda na optycznie większe. Osoby, które lubią kontrast, mogą wybrać białą umywalkę, najlepiej o geometrycznym kształcie. Całość uzupełni szafka łazienkowa biała. Z drugiej strony coraz częściej można spotkać się z inną kolorystyką. Sporo osób decyduje się np. na szarą umywalkę. Niezwykle ciekawie prezentują się też modele w odcieniu niebieskim czy zielonym.

Jakie elementy powinny jeszcze znaleźć się w łazience industrialnej?

Osoby, które zastanawiają się nad kolorystyką pomieszczenia, powinny skupić się przede wszystkim na szarościach. W tak urządzonych łazienkach często króluje beton architektoniczny. Oprócz tego można spotkać się z ciemnym grafitem, przybrudzoną bielą i oczywiście czernią. Znakomitym rozwiązaniem będą elementy wykonane z drewna i metalu. Liczba wszystkich dodatków powinna być mocno ograniczona. Możemy jednak postawić na designerskie lampy, najlepiej stalowe i z odsłoniętą żarówką. Całość uzupełni szafka o lustrzanym froncie lub lustro w metalowej ramie.