Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak uprawiać i dbać o surifinie?

Surifinia jest jedną z odmian petunii ogrodowej. Charakteryzuje się kolorowymi zwisającymi kwiatami, które umieszczone na balkonie lub tarasie tworzą piękne zwisające kurtyny. Dzięki temu potrafią w magiczny sposób odmienić wygląd przestrzeni. Zachwycają wiele osób, dlatego tak często się na nie decydujemy. Warto jednak poznać warunki, w jakich surifinie najlepiej rosną i kwitną. Po przeczytaniu artykułu będziesz wiedzieć, jaki klimat sprzyja uprawie surfinii, na jakiej glebie najlepiej rosną oraz jak on nie dbać poprzez nawadnianie i nawożenie.

Surifinie – w jakim klimacie najlepiej rosną?

Surifinie najlepiej umieścić na balkonie, tarasie lub altanie. Bardzo dobrze rosną na stanowisku jasnym i wysoko nasłonecznionym. Nie mogą one stać w cieniu i należy zwrócić na to szczególną uwagę. W innym wypadku będą wydawać pomarszczone kwiaty lub ich pączkowanie może całkowicie ustać. Surfinie są bardzo odporne na trudne warunki pogodowe. Silny wiatr lub opady deszczu nie są im straszne. Nie trzeba więc szczególnie dbać i martwić się o ich zabezpieczanie.

Jaką glebę wybrać pod uprawę surifinii

Wybór odpowiedniej gleby jest bardzo ważnym elementem, o którego trzeba szczególnie zadbać, jeśli chodzi o uprawę roślin. Aby surfinia wydawała na lato bujne kwiaty trzeba zwrócić uwagę na jej podłoże. Powinno ono być żyzne, próchnicze oraz przepuszczalne. Dobrze jest więc wybrać glebę piaszczystą, glinianą lub ich mieszankę. Ph gleby powinno wahać się między 5,5 a 6,5, czyli powinno być lekko kwaśne. Ph gleby można sprawdzić za pomocą specjalnego urządzenia dostępnego w większości sklepów ogrodniczych lub domowym sposobem. Wówczas potrzeba słoika, sody oczyszczonej oraz wody destylowanej. Do mieszaniny tych składników należy dodać próbkę ziemi. Jeśli na powierzchni pojawi się piana, oznacza to, że gleba jest kwaśna. Urządzenie zakupione w sklepie pokazuje dokładny poziom zakwaszenia gleby, jest bardziej precyzyjne.

Pielęgnacja surifinii

Z racji tego, że surfinie powinny znajdować się w ciepłym nasłonecznionym stanowisku, są one narażone na przesuszanie się gleby. Nie należy do tego dopuścić, ponieważ wpływa to niezwykle szkodliwie na roślinę i może zahamować jej wzrost. W upały należy podlewać je codziennie rano i wieczorem, a w innych przypadkach co 2-3 dni. Na podłożu donicy powinny znajdować się otwory, którymi woda będzie mogła wydostać się na zewnątrz. Dzięki temu korzenie nie będą gniły od ewentualnego nadmiaru wody.

Surfinie lubią być nawożone preparatami wieloskładnikowymi. Nawozy wykorzystywane do tego powinny być bogate w potas, fosfor oraz żelazo.