Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak obliczyć koszt paczki kurierskiej do Stanów Zjednoczonych?

Usługi kurierskie do Stanów Zjednoczonych nie muszą być drogie. Wiele osób obawia się zlecenia tego typu zamówienia z Polski do USA zakładając, że dostarczenie paczki do bliskich w Chicago, Nowym Jorku czy innym mieście okaże się horrendalnie drogie. Nic bardziej mylnego. Przesyłki do Stanów Zjednoczonych są relatywnie tanie, a ich łączny koszt można bez problemu obliczyć przez internet.

Ile kosztuje paczka do Stanów i czy są sposoby, by oszacować koszty na etapie składania zlecenia – np. tak, by wiedzieć, czy można zwiększyć ciężar wysyłki? To szczególnie często zadawane pytanie przez osoby – ale również firmy – planujące regularne przesyłki za ocean.

Warto zauważyć, że nie jest to domena wyłącznie np. biznesu. Ten w wielu przypadkach korzysta z rozwiązań frachtowych i dużych dostaw drogą morską, ale w celu przyspieszenia logistyki stawia także na szybkie paczki lotnicze. Z drugiej strony warto również zauważyć, że regularność wysyłki do USA dotyczy też klientów prywatnych. Oni – np. ze względu na rozbudowaną Polonię w Stanach Zjednoczonych – szczególnie np. w okresie przedświątecznym zamawiają kuriera z myślą o dostarczeniu drobnych upominków.

Cena paczki do USA a ukryte koszty

Podstawowym problemem bywa sprawne i szybkie oszacowanie tego, ile kosztuje przesyłka do Stanów Zjednoczonych. Sprawdzić to można przez internet. Nie ma więc potrzeby np. analizowania cenników pocztowych lub dowiadywania się o szczegóły w firmach kurierskich.

Jak działa to w praktyce? Wchodząc na serwis KurJerzy.pl wystarczy na głównej stronie portalu dokonać podstawowej charakterystyki paczki. Warto zwrócić uwagę, że możliwe są dwie opcje – wspomnianej paczki oraz koperty. W przypadku tej ostatniej system wskazuje, jakie są ograniczenia ze strony kurierów. Koperta o wymiarach 35x25x3 cm i ważąca nie więcej niż 0,5 kg doręczana za ocean kosztować będzie – dane z lutego 2021 r. – 91,95 zł.

Jak wygląda w kontekście paczki? W przypadku wariantu niewielkiego opakowania 25x20x8 cm i wadze 1 kg, cena przesyłki do USA to 142 zł.

Bardzo duże znaczenie odgrywa waga przesyłki. Jeśli przy tych samych wymiarach opakowania będzie miała ona nie 1, ale 10 kg, koszt wysyłki wzrośnie do 381 zł.

System sprawnie pokazuje również nie tylko ceny, ale pozwala na symulacje wymiarów. To również istotne w kontekście osób, które zastanawiają sie, jaka jest maksymalna wielkość paczki dostarczanej przez firmy kurierskie do USA.

Kilka symulacji na KurJerzy.pl pokazuje, że paczka o wymiarze:

  • 35x30x15 cm i wadze 10 kg kosztować będzie 381 zł
  • 75x50x15 cm i wadze 10 kg kosztować będzie 392 zł
  • 110x75x29 cm i wadze 18 kg kosztować będzie 927 zł.

Co ważne, system pokazuje ceny przesyłek do USA niezależnie od ich lokalizacji. Nie ma więc potrzeby wskazywania konkretnego stanu czy miasta. To ogólne oszacowanie, jaki jest aktualny cennik kuriera do Stanów Zjednoczonych niezależnie od tego, do jakiej lokalizacji będzie ona adresowana.

Jak nadać przesyłkę przez internet?

Znając koszt przesyłki do USA – pokazany zostanie na stronie głównej KurJerzy.pl – wystarczy użyć przycisku “Dodaj przesyłkę”. W kolejnym etapie system oczekiwać będzie danych teleadresowych nadawcy i odbiorcy paczki. Wskazać można również sposób nadania i odbioru – to, czy w obu przypadkach zaangażowany ma być kurier, czy też zainteresowane osoby samodzielnie udadzą się do punktów tych firm.

Przez internet zamówić można też dodatkowe usługi – np. zamówić SMS-y informujące o kolejnych etapach doręczenia. Co ważne, system zapewnia też wpisanie szczegółów odprawy, co w kontekście USA okazuje się szczególnie istotne. Wskazać można np. cel wysyłki – prezent lub sprzedaż towaru, a także jego określoną wartość. W ostatnim etapie system prezentuje oferty firm kurierskich zapewniających dostawy do USA – wystarczy jedno kliknięcie, by zamówić konkretną opcję.