Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wilgotność technologiczna – co to jest?

W sytuacji, gdy po wykonaniu prac wykończeniowych w mieszkaniu woda nie była w stanie całkowicie odparować, pojawia się zjawisko wilgoci technologicznej. Bardzo często jest to wynik niedokładnego suszenia oraz pośpiechu. Inną przyczyną mogą być trudne warunki atmosferyczne, które utrudniają samodzielne wyschnięcie. W takich sytuacjach wykorzystuje się specjalne osuszacze. Warto zdecydować się na ich wypożyczenie jeśli czujemy, że w pomieszczeniach jest nieprzyjemny zapach lub na suficie znajdują się mokre plamy.

Co jeszcze warto wiedzieć o wilgoci technologicznej?

Z tego typu problemami często mierzą się właściciele mieszkań w obiektach, które dopiero co powstały. Czasami wilgoć technologiczna może pojawić się w starszych blokach, gdzie został wykonany generalny remont. Jeśli właściciele nie podejmą żadnych działań, na ścianie rozwinie się grzyb i pleśń. Oba zjawiska są szkodliwe dla organizmu człowieka, a dodatkowo zmniejszają wytrzymałość ścian.

Warto pamiętać, że na etapie wykończeniowym wykorzystuje się dużo wody. Niestety wiele firm remontowych pracuje w pośpiechu, dlatego część prac nie jest wykonana tak jak należy. W takim przypadku ryzyko wilgoci technologicznej rośnie. Rozwiązaniem tej sytuacji jest osuszanie.

Najważniejsze informacje na temat osuszania

Najlepsze efekty zapewniają tzw. osuszacze kondensacyjne. Ich zaletą jest bezinwazyjne działanie. Jednocześnie są one w stanie wyciągnąć wilgoć z materiałów budowlanych. Ich działanie polega na skraplaniu wilgoci do zbiornika, który stanowi część urządzenia. Dzięki temu nie jest ona już w stanie powrócić. Kolejną bardzo ważną zaletą jest możliwość osuszenia pomieszczeń w stosunkowo krótkim czasie. To z kolei pozwala na zmniejszenie ryzyka przestojów w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Jednocześnie w trakcie osuszania, pracownicy mogą z powodzeniem realizować inne zadania. Należy zaznaczyć, że usunięcie wilgoci technologicznej jest niezwykle ważne i musi zostać przeprowadzone na etapie prac budowlanych.