Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kanapa do małego metrażu – jaką wybrać?

Mały salon może być wyzwaniem w aranżacji. Ograniczenie miejsca jest utrudnieniem, ale jednocześnie okazją do odpalenia kreatywności! Kompaktowość i funkcjonalność mają tu największe znaczenie. Każdy mebel powinien mieć swoje miejsce, problem może pojawić się przy największym z nich, czyli kanapie. Jak wybrać dobrze dopasowaną sofę do małego metrażu? Podpowiadamy najpraktyczniejsze rozwiązania!

Rozkładana kanapa – kultowy mebel, który wciąż jest trendy!

Z czym kojarzy się kanapa? Z wygodą, wypoczynkiem, snem i z kultowym serialem „Przyjaciele”! To mebel obecny w niemal każdym domu. Uwielbiany przez domowników, stał się centrum życia rodzinnego. Właśnie na kanapie uprawiamy popołudniową drzemkę, jemy obiad, oglądamy ulubione seriale i rozmawiamy z naszymi gośćmi. Bez kanapy ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek salon. To mebel klasyczny, który, jak mała czarna, nigdy nie wychodzi z mody! Rozkładana kanapa jest wdzięczna także pod względem estetycznym. Doskonale wypełnia aranżację wnętrza. Spośród wszystkich mebli w salonie, zajmuje najwięcej miejsca, dlatego jej wybór do mniejszego metrażu może stanowić pewien problem. Podpowiadamy – czym kierować się podczas zakupu i na jakie modele zwrócić szczególną uwagę!

Kanapy rogowe do salonu – sposób na mały metraż

Mały metraż wymaga większej ilości kreatywności i rozeznania w aranżacjach wnętrz. Ograniczona przestrzeń nie pozwala na wszystkie rozwiązania. Jest jednak kilka podstawowych pomysłów na rozmieszczenie kanap w salonie.

  • Na środku – wtedy kanapa stanowi centrum pomieszczenia, można użyć tutaj stwierdzenia, że jest „wyspą relaksu”.
  • Pod ścianą – takie ustawienie jest najbardziej klasycznym i najprostszym. Nie wymaga większej przestrzeni.
  • Jako oddzielnie – kanapa w tym przypadku ma zadanie oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego, np. kuchnię od salonu. Pełni podwójną funkcję – wypoczynkową oraz tzw. graniczną.

Producenci prześcigają się w pomysłach dotyczących wyglądu, typu i stylu sof. Na rynku można znaleźć  te meble w niemal każdej formie – w różnych wariantach stylistycznych, w szalonych kolorach, o różnych wymiarach i kształtach. Jakie są najpopularniejsze typy kanap?

  • Rozkładana kanapa tapicerowana – to absolutna klasyka. Standardowym modelem jest wersja trzyosobowa, choć można znaleźć także dwu- lub czteroosobowe. Kanapa rozkładana często pełni funkcję dodatkowego, a niekiedy głównego łóżka do spania codziennego.
  • Kanapy rogowe – to model sofy doskonałej do ustawienia pod ścianą lub na środku pokoju. Bardziej nadaje się do większych pomieszczeń. Ma nieco szersze siedzisko. Jeśli wybierzesz opcję rozkładaną, z powodzeniem możesz na nim spać. Kanapa narożna często ma kształt litery „L”.
  • Kanapa w kształcie U – sofa o bardzo dużych gabarytach, przeznaczona do większych metraży. Składa się z głównego siedziska oraz dwóch pobocznych. Jest świetnym wypełnieniem wnętrza, a przy tym dodatkiem do wystroju, który zatrzyma wzrok na dłużej.

Jaka kanapa jest najlepsza do mniejszego metrażu? Rogowa oraz klasyczna! Te modele łatwo wkomponować w mniejszą przestrzeń. A jeśli posiadasz nieco więcej miejsca, możesz dobrać do sofy fotele, które będą dodatkowymi siedzeniami.

Kanapy do salonu narożne – co jest ważne?

Zakup kanapy do salonu to spory wydatek, ale też wyzwanie innego rodzaju. Jak dobrze wybrać? Na co zwrócić największą uwagę? Jakie cechy powinna mieć idealna kanapa? To wszystko może wydawać się na pierwszy rzut skomplikowane, jednak w tym artykule postaraliśmy się wskazać najważniejsze punkty, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na zakup kanapy narożne do salonu.

  1. Zwróć uwagę, czy jest to rozkładana kanapa! Taki model jest świetną opcją dla mniejszych metraży. Masz zestaw wypoczynkowy i dodatkowe łóżko w jednym! Przenocowanie gości nie będzie już problemem!
  2. Dokładnie przemyśl, jaki model kanapy sprawdzi się najlepiej w twoim salonie! Kanapy rogowe, a może klasyczne? Która wersja będzie dla domowników najwygodniejsza w codziennym korzystaniu? Pamiętaj, że kanapa ma być przede wszystkim praktyczna!
  3. Rozkładana kanapa tapicerowana i materiał, z jakiego się składa – to niezwykle ważny aspekt. Jeśli sofa ma być często użytkowana, tkanina obiciowa powinna być wytrzymała, odporna na zniszczenia mechaniczne i brud, a jednocześnie łatwa w czyszczeniu. Dobre materiały to np. Monolith i mikrofaza.

To trzy najważniejsze rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup zestawu wypoczynkowego do salonu. Rozkładana kanapa jest praktyczna, a jednocześnie może być świetnym dodatkiem, a nawet głównym punktem, wystroju pomieszczenia!