Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dzika róża – potężny składnik w kosmetykach do twarzy

Róża to jeden z najbardziej uniwersalnych, cenionych i pięknych kwiatów. Nie sposób odmówić jej uroku i istotnej symboliki, ale warto też wiedzieć, jak bardzo korzystna jest dla pielęgnacji skóry. Zwłaszcza dzika róża dzięki wspieraniu właściwości łagodzących, odmładzających i regenerujących jest prawdziwą królową ujędrniających kosmetyków do twarzy.

Róża – jeden z najstarszych sekretów urody

Od czasów starożytnych róża była symbolem romantyzmu i miłości, ale odegrała również ogromną rolę w pielęgnacji skóry, a także w dziedzinie perfumerii. Wszystko to ze względu na swoje wspaniałe właściwości pielęgnacyjne i aromatyczne.

Grecy i Rzymianie używali jej w swoich maziach balsamujących. Istnieją przesłanki na to, że wody różanej używały Kleopatra i Maria Antonina. Wśród starożytnych spuścizn można znaleźć wzmiankę o róży jako roślinie leczniczej. Pliniusz wyszczególnił ponad trzydzieści schorzeń, które można leczyć środkami na bazie wody różanej.

Mimo swojej popularności dopiero w XIX wieku zaczęto ją uprawiać na masową skalę. Wtedy też stworzono nowe gatunki róży, które łączyły te znane już w Europie z tymi, które zaczęto sprowadzać z Azji. Żona Napoleona, cesarzowa Józefina pasjonowała się tym kwiatem tak bardzo, że zgromadziła w swoim pałacu kolekcję ponad 650 różanych krzewów.

Dzika róża – potężna moc zamknięta w roślinie

Liczba gatunków róż wynosi obecnie około stu. Większość pochodzi z Azji, a niewielka liczba z Europy, Ameryki Północnej i Afryki Północno-Zachodniej. Wśród nich w kosmetyce wyróżnia się zastosowanie dzikiej róży. Kosmetyki, a zwłaszcza kremy przeciwstarzeniowe oraz balsamy ujędrniające wykorzystują olejek z dzikiej róży pozyskiwany z owoców. Ogółem można wykorzystać wszystkie części tego kwiatu, zarówno płatki (zwłaszcza do perfum i wody różanej), jak i liście (czasami są również używane do ekstraktów olejowych).

Olej z dzikiej róży bogaty jest w kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy i kwas all-trans retinowy. Te dwa składniki mają silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne, wygładzające i zapobiegające rozwojowi oznak przedwczesnego starzenia.  Oprócz tego olej z dzikiej róży jest bogaty w witaminę A i niektóre związki ketonowe. Zawiera on dużą ilość składników antyoksydacyjnych, takich jak witaminy A, B5, E, C, flawonoidy, polifenole oraz kwasy oleinowy i jabłkowy. Odpowiada za stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny, niezbędnych białek dla wzmocnienia jędrności skóry. Dlatego też, kiedy spojrzysz na skład wielu kosmetyków, zobaczysz, że na przykład kremy ujędrniające do twarzy mają w swoim składzie właśnie olej z dzikiej róży.

Właściwości oleju z dzikiej róży w kosmetyce

Korzyści i właściwości oleju z dzikiej róży są niemal nieograniczone. Jej obecność w kosmetykach, takich jak krem ujędrniający do twarzy jest nieoceniona. Dzięki tak bogatemu składowi pomaga:

  • niwelować oznaki zmęczenia i znużenia;
  • chronić skórę przed wolnymi rodnikami, które powodują starzenie się komórek;
  • redukować zmarszczki mimiczne;
  • w regeneracji skóry;
  • łagodzić widoczności blizn, rozstępów, znamion i przebarwień skórnych;
  • neutralizować wpływ zanieczyszczeń, dzięki czemu jest szczególnie polecany także dla skóry tłustej i trądzikowej;
  • w łagodzeniu podrażnień i redukcji zaczerwienienia;
  • zmiękczać skórę;
  • zapewnić cerze komfort i równowagę;
  • utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Dlatego krem z olejem z dzikiej róży sprawdzi się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry twarzy, zarówno dojrzałej, trądzikowej, jak i wrażliwej. Sprawi, że cera będzie miękka, elastyczna i odzyska dawny blask.

Kremy ujędrniające do twarzy i inne – róża w kosmetykach

Jak w przypadku każdego naturalnego składnika, skuteczność dzikiej róży zostaje wzmocniona, jeśli połączy się ją z innymi naturalnymi ekstraktami. W pielęgnacji twarzy wykorzystuje się tę roślinę jako podstawę skutecznych kosmetyków, takich jak krem przeciwstarzeniowy, esencja tonizująca czy aktywny peeling.

Bardzo często róża jest również dodatkiem w balsamach i mleczkach do ciała, żelach pod prysznic i oczywiście wodach toaletowych. Trudno się oprzeć jej wyjątkowemu zapachowi.