Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybrać meble do domu?

Komfort użytkowania, estetyka, kolor, rodzaj materiału, wysokość, a może szerokość? Czym kierować się, wybierając idealne meble do domu? Czy zawsze decyzja musi oznaczać rezygnację z jakiegoś aspektu? Zdecydowanie nie. Stawiając na profesjonalne firmy produkujące elementy wyposażenia mieszkania, można cieszyć się zarówno funkcjonalnością oraz wieloletnią wytrzymałością, jak i atrakcyjnym designem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by być zadowolonym z umeblowania swojego domu.

Profesjonalny producent mebli – gwarancja jakości

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się firmie, która wykonała dany produkt. Jedynie profesjonalny producent mebli jest w stanie zagwarantować jakość, która pozwoli cieszyć się wieloletnią funkcjonalność bez powstawania uszkodzeń i niekorzystnych zmian wyglądu. W tym celu dobrze jest śledzić opinie klientów. Nie zawsze renomowana marka oznacza, że jej wyroby są solidne. Dobry marketing potrafi wypromować przedsiębiorstwo, którego wysoka rozpoznawalność nie zawsze musi iść w parze z oferowaną jakością. Dlatego opinie konsumentów są najważniejsze. Dobre noty wśród polskich producentów meblowych zbiera grupa MWM Trade sp. z o.o. Osoby, które kupowały w tym salonie, podkreślają, że artykuły są wytrzymałe i jednocześnie pięknie wyglądają. To dobra zachęta do sprawdzenia katalogu.

Materiał ma znaczenie

Jeśli chcemy, by mebel służył przez wiele lat, powinniśmy szukać tylko produktów wykonanych z solidnego materiału. W przypadku drewna powinno ono być twarde. Najlepsze okazują się fotele, łóżka czy stoły z desek dębowych, jesionowych, mahoniowych. Najwytrzymalsze są oczywiście tzw. meble z litego drewna. Są one w całości zrobione z tego naturalnego materiału, podczas gdy w standardowych wersjach tworzywem są płyty wiórowe, które jedynie wzmacnia się cienką warstwą drewna. Nie znaczy to jednak, że te drugie nie zapewnią wieloletniej żywotności. Jeżeli producent mebli starannie je wykonuje i nie oszczędza na pozostałych rozwiązaniach wzmacniających kostrukcje i stabilność, może osiągnąć wysoką jakość modelów z płyt.

W przypadku występowania metalowych elementów idealnie sprawdzają się te, które wykonano z aluminium lub stali.

Impregnacja

Jeśli wybiera się meble do salonu czy sypialni, nie muszą one być profesjonalnie zabezpieczone przed uszkodzeniami czy szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Jeśli jednak mają one stać w łazience czy kuchni, należy wybrać modele, w których zarówno elementy drewniane, jak i metalowe zostały zaimpregnowane. Przez wiele lat posłużą nam z pewnością warianty z drewnem lakierowanym oraz stalą nierdzewną. Są to tworzywa odporne na destrukcyjne oddziaływanie wilgoci, której w tych pomieszczeniach zbiera się dużo.

Estetyka

Kwestie estetyczne są oczywiście zawsze sprawą indywidualną i należy przede wszystkim kierować się własnymi preferencjami. Każdy producent mebli oferuje swój unikatowy styl, który należy rozpoznać i ocenić. Najważniejszy jest zatem gust klienta. Dobrze jest jednak stosować kilka uniwersalnych zasad, które sprawią, że meble idealnie wpasują się w wystrój mieszkania i będą stanowiły jego naturalne dopełnienie, tworząc przyjemne do życia miejsce.

Przede wszystkim w małych pomieszczeniach nie najlepiej prezentują się ogromne szafy. Jeszcze bardziej optycznie zmniejszają one przestrzeń, wprowadzając klaustrofobiczny nastrój. Z kolei w dużych salonach nie sprawdzą się najmniejsze modele. Rozsądnie jest zatem dopasować wielkość i kształt mebli do rozmiaru wnętrza, w jakich mają one stać.

Kolejny aspekt to dopasowanie koloru produktu do stylu pomieszczenia. W salonach skandynawskich świetnie wyglądają delikatne meble białe, w rustykalnych masywniejsze modele w naturalnym kolorze drewna z wyraźnie zaznaczonymi słojami, podobnie jak we wnętrzach industrialnych i loftowych. Najbardziej uniwersalne są pokoje nowoczesne, do których pasują szafki, regały i stoły w kolorze białym, szarym, w różnych odcieniach drewna, a także coraz popularniejsze meble czarne.