Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kilka istotnych faktów, na temat wycieraczek.

Każdego dnia obiekty publiczne odwiedzane są przez ogromną ilość ludzi. Wnoszenie i roznoszenie brudu na butach bywa bardzo problematyczne i niechciane, gdyż brud to nośnik cząsteczek kurzu, bakterii i wielu innych zanieczyszczeń. Tego typu miejsca, to centra handlowe, galerie, siłownie, biurowce, mieszkania, apartamentowce czy domy. To właśnie tam natężenie ruchu jest nieuniknione.

Wycieraczki zewnętrzne

Idealny system wycieraczek podłogowych powinien składać się z co najmniej dwóch części: wycieraczki zewnętrznej – służącej do usuwania zanieczyszczeń typu błoto, śnieg itp., oraz maty wewnętrznej, służącej do osuszania butów i oczyszczenia z piasku i kurzu. Uniwersalne i wytrzymałe ażurowe wycieraczki gumowe powinny być funkcjonalne, trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne.

Jakie korzyści płyną z używania wycieraczek zewnętrznych

Popularne wycieraczki ażurowe, wykonane są z trudno ścieralnej gumy, dlatego są solidne i trwałe. Gumowe wycieraczki zewnętrzne bywają integralną częścią wykończenia okolic wejścia do budynku, można je stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz klatki schodowej. Co ważne, wycieraczki takie zatrzymują aż do 80% brudu, dzięki czemu konieczność porządków jest mniejsza, a sprzątanie jest łatwiejsze i szybsze, co wydłuża żywotność posadzki. Same zanieczyszczenia w szybkim tempie niszczą podłogi i wykładziny dywanowe.

Zewnętrzne wycieraczki i maty podłogowe są niezastąpione w przypadku prywatnych posesji, mieszkań i domów. Pełnią bowiem funkcję estetyczną i praktyczną. Wycieraczka powinna cechować się wysoką skutecznością czyszczenia – wystarczy je odkurzyć lub umyć zwykłą wodą, ale także trwałością, odpornością na wilgoć i korozję oraz wahania temperatur.

To, co jest bardzo ważne, to fakt, że zapobiegają też poślizgnięciom i upadkom, zarówno zimą, jak i latem, gdyż posiadają one właściwości antypoślizgowe . Dlatego powinny być stosowanie w pomieszczeniach, w których podłoga jest śliska, gdyż posiadają na spodniej stronie wypustki umożliwiające swobodny przepływ wody, dzięki temu wycieraczka jest stabilna.

A co zastosować wewnątrz budynku?

Maty wejściowe wewnętrzne to najważniejsza wizytówka budynku, dlatego powinna sprawiać dobre pierwsze wrażenie. Bardzo dobrze prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Maty są odpowiednikiem wycieraczek do butów, osuszają i pochłaniają pył i wilgoć – charakteryzują się wyższym wskaźnikiem absorpcji oraz usuwają brud, a więc ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie przed nieporządkiem. Maty podłogowe bardzo dobrze sprawdzają się jako wycieraczka przed drzwi w budynkach wielorodzinnych, w dużych obiektach, w wejściach do biur, w budynkach mieszkalnych, instytucjach, fabrykach, hotelach, przedszkolach i wszędzie tam, gdzie występuje małe i średnie natężenie ruchu pieszych. Cechy wycieraczek wewnętrznych takie jak funkcjonalność, rozmiar, tworzywo i gęstość wpływają na trwałość, zdolność wchłaniania wody i usuwania brudu. Kolejną świetną funkcją jest funkcja wyciszenia stref wejścia do budynków. Spód wykonany jest ze specjalnej gumy – antypoślizgowej, co wzmacnia przyczepność maty do podłoża oraz odpornej na odkształcenia. Cecha ta jest bardzo ważna, gdy pada deszcz lub śnieg. Dodatkowo właściwości te zmniejszają ryzyko wypadku – jeżeli nie będą wystarczające, wycieraczka stanie się niebezpieczna.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]