Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie kosmetyki stosować przeciw wągrom?

Wągry pojawiają się w miejscach, w których jest najwięcej skoncentrowanych gruczołów łojowych, a więc na nosie, brodzie i czole. Powstają w wyniku zbyt dużej produkcji sebum, w momencie, gdy ujścia porów są zapchane martwymi komórkami naskórka, bądź gdy nasze pory mają nieprawidłową budowę. Jak możemy zadbać o naszą cerę, aby uniknąć nieestetycznego problemu?

Obecność zaskórników często wiąże się z wadami genetycznymi, a także niewłaściwym doborem kosmetyków do pielęgnacji. Wągry mogą mieć jasny, nawet białawy kolor, nazywamy je zaskórnikami zamkniętymi oraz ciemny, czarny kolor czy zaskórnikach otwartych.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Powstawanie zaskórników ściśle wiąże się ze stresem, niewłaściwą pielęgnacją, zmianami hormonalnymi, niewłaściwą dietą oraz zażywaniem leków. Znalezienie przyczyny występowania wągrów to pierwszy krok do sukcesu. Na ogół największy wpływ na to, jak prezentuje się nasza skóra, ma to, co znajduje się na naszym talerzu.

Osoby, które mają skłonność do powstawania zaskórników, powinny wykluczyć ze swojego jadłospisu czerwone mięso, słodycze, kakao, tłusty nabiał i ostre przyprawy. Co zatem zalecane jest, aby spożywać? Na naszym talerzu jak najczęściej powinny gościć warzywa i owoce bogate w mnóstwo witamin i składników odżywczych. Ponadto rośliny strączkowe, orzechy i produkty pełnoziarniste wpłyną pozytywnie na stan naszej cery.

Jak zadbać o cerę skłonną do powstawania wągrów?

Przede wszystkim regularna i dokładna pielęgnacja — na pierwszym miejscu powinny stać kosmetyki o możliwie delikatnym składzie, które oczyszczą naszą skórę nie tylko z nadmiaru kosmetyków, ale również zanieczyszczeń i kurzu, które zgromadziliśmy przez większość dnia. Świetnie do tego celu spiszą się lekkie toniki i płyny micelarne.

Niezbędne są także kremy, stosowane zazwyczaj na dzień, które zmniejszą wydzielanie sebum. W ich składzie powinniśmy szukać witaminy B3 i retinolu, ponieważ są one doskonałe przy cerach problematycznych.

Jakich kosmetyków używać w walce z zaskórnikami?

Najlepszym domowym sposobem na usuwanie wągrów są peelingi, w szczególności te drobnoziarniste. Dobierane kosmetyki powinny być na naturalnej bazie, patrząc na skład wybieranych produktów, zwróćmy uwagę na ich główny element, polecane są te z ryżu, kawy, lub zmielonych pestek owoców. Przez specjalistów polecane są również kosmetyki zawierające kwasy — tutaj trzeba uważać, gdyż można je stosować na noc, a nawet przy bardzo wrażliwej skórze — co kilka dni.

Kwas migdałowy, glikolowy i salicylowy spiszą się genialnie, ze względu na zdolność dotarcia do najgłębszych warstw skóry i oczyszczania porów z zaległości. Zmniejszają one także ryzyko powstania nowych niedoskonałości.

Stosowane kremy i preparaty powinny zawierać witaminę B3, która przyczynia się do zmniejszenia nadmiernej ilości sebum i redukuje wielkość porów skóry. Reasumując dzięki właściwej pielęgnacji i zwracaniu uwagi na produkty, które znajdują się na naszym talerzu, możemy w znaczny sposób zmniejszyć ryzyko powstawania zaskórników na swojej skórze.

Więcej informacji na ziaja.com