Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Serwery do firmy – jak szukać i gdzie kupić?

Firmy z różnych sektorów celują w stały rozwój i optymalizacje pracy. Jednym ze sposobów jest inwestycja w urządzenia i technologię, która optymalizuje pracę w firmie. Takim urządzeniem z pewnością jest serwer. Jednak dopiero w połączeniu z macierzą dyskową i dyskami SAS – daje pełną moc optymalizacji pracy.

Jaki serwer Dell wybrać?

Serwery będziemy wybierać z dwóch rodzajów: tower i rack. Różnią się one obudowa. Serwery tower wyglądają jak komputer stacjonarny, natomiast serwery rack do działania wymagają posiadania dodatkowej szafy serwerowej. Dodatkowo obydwa rodzaje potrzebują dodatkowego chłodzenia, aby praca w firmie była stabilna a dane bezpieczne.

Serwery tower – dedykowane są dla mniejszych firm lub fill (oddziałów) większych korporacji. Cechują się wysoką ochroną danych i dobrą szybkością dostępu do nich. Idealne są dla firm takich jak: małe biura rachunkowe i podatkowe, szkoły i mniejsze uniwersytety oraz małe agencje kreatywne.

Serwery rack dedykujemy większym firmom oraz dużym korporacjom. Wszystkim tym, którzy posiadają własną serwerownie z szafą serwerową lub chcą w nią zainwestować. Ilość danych możliwych do przetworzenia przez serwery rośnie wówczas znacząco.

Macierze dyskowe i dysk SAS – czy warto?

Jeśli już chcemy zainwestować w serwery, dobrą opcją jest dokupienie także dysku SAS oraz macierzy dyskowych. Macierze odpowiadają za optymalizacje pracy dysków serwera, co znacząco poprawia jego wydolność, stopień ochrony danych oraz optymalizuje pracę w firmie. Dyski SAS to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy zakupić wydajny serwer, ale nie chcemy w najbliższym czasie poszerzać naszej floty dyskowej.

Właściciele firm, którzy chcą zainwestować w to rozwiązanie, powinni udać się do specjalistów, którzy dobiorą odrwienie serwery, dysk ii macierze do rozmiarów firmy. W takim miejscu przeprowadzana jest dogłębna analiza możliwości serwera oraz oczekiwań firmy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]