Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Henna pudrowa w domu. Jak wykonać samodzielnie zabieg krok po kroku

Henna pudrowa to idealny zabieg dla osób, które chcą podkreślić naturalny kształt swoich brwi. Zabieg można wykonać w salonie kosmetycznym, ale dla niektórych osób regularne wizyty u kosmetyczki mogą być uciążliwe, dlatego przedstawiamy, jak wygląda zabieg henną pudrową, który można wykonać samodzielnie w zaciszu domowym

Czym jest henna pudrowa?

Henna pudrowa to naturalny barwnik pochodzenia roślinnego do farbowania brwi. Od zwykłej henny różni się przede wszystkim naturalnym składem. Henna pudrowa ma za zadanie włosy wzmacniać, odżywiać i pomagać w odrastaniu w miejscach, których przez nadmierną regulacje, włoski są osłabione. Efekt podkreślonych, wizualnie zagęszczonych włosków może utrzymywać się nawet do 6 tygodni. Brwi stają się lśniące i widocznie odżywione.

Jak wykonać zabieg samodzielnie?

Zabieg nie jest trudny, dlatego możliwe jest go wykonanie we własnej łazience bez pomocy profesjonalisty. Cała czynność trać może około 45 minut, ale efekt będzie utrzymywał się przez wiele dni. Saszetki henny pudrowej najlepiej kupić przez Internet, jedno opakowanie wystarczy na kilkanaście zabiegów. Do wyboru mamy wiele odcieni, warto poszukać koloru odpowiedniego do naszej cery i włosów.  

W skład zakupionego opakowania powinny wchodzić: 

 • Lawsonia- czyli henna. Ona nadaje brwiom naturalny kolor 
 • Amla- nabłyszcza i pielęgnuje włosy i skórę. 
 • Shikakai– służy do odżywienia włosków. 
 • Proszek indigo– wydobywa głębie barw. 

Zabieg samodzielny krok po kroku

 1. Aby farbka zafarbowała równomiernie włoski i skórę, podstawą jest odtłuszczenie obszaru brwi, dlatego pierwszym krokiem jest oczyszczenie skóry.
 2. Następnie przygotowujemy mieszankę pudru z wodą, należy dobrze wymieszać powstałą pastę, aby nie było grudek.
 3. Wyznaczamy kredką kształt brwi jaki chcemy uzyskać. Należy dokładnie obrysować obie brwi, aby były symetryczne i nakładamy pastę wokół pożądanego kształtu. Pasta zabezpiecza skórę wokół brwi przed zafarbowaniem.
 4. Nakładamy ostrożnie i dokładnie patyczkiem pierwszą warstwę henny, czekamy 20 minut.
 5. Po 20 minutach nakładamy kolejną warstwę i czekamy kolejne 10 minut.
 6. Kolejny krok to zmycie nałożonych warstw henny. Delikatnie, aby nie podrażnić skóry zmywamy wilgotnym wacikiem cały specyfik.
 7. Zazwyczaj do zestawu dołączany jest specjalny olejek, który ma za zadanie chronić włoski przed zmywaniem koloru, a przy okazji pielęgnuje i nabłyszcza brew.
 8. Po dokładnym zmyciu i osuszeniu możemy wyregulować włoski, które wyrastają poza pożądanym przez nas kształtem.

Po zabiegu nie należy dotykać skóry, może być lekko podrażniona. Warto przez pierwszy dzień unikać basenu czy sauny, aby nie zmniejszyć napigmentowania barwnika.

Henna pudrowa to łatwy zabieg, który każda z nas może wykonać w zaciszu swojej łazienki i cieszyć się długo podkreślonymi brwiami, które rozjaśni nasze spojrzenie i doda wyrazu twarzy.