Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Trendy w meblarstwie 2022

Chcesz wiedzieć, jakie meble są modne? Ciekawi Cię, jakie nowości pojawiły się w 2022 roku w ofertach producentów mebli? Jesteś w dobrym miejscu! Znajdziesz tu podsumowanie wszystkich najciekawszych trendów dotyczących meblarstwa. Sprawdź, co jest aktualnie na topie!

Meble w 2022 roku – naturalne materiały

Najważniejszym trendem w branży meblarskiej jest sięganie przez producentów po naturalne materiały. To pokłosie popularności idei wnętrzarskiej polegającej na „wpuszczaniu świata zewnętrznego do wnętrz”. Założenie jest proste – w domu, mieszkaniu, biurze czy gabinetach powinniśmy otaczać się meblami wykonanymi z takich surowców, które stworzyła natura. W efekcie modne w 2022 roku są drewniane meble dębowe nowoczesne, teakowe retro czy hebanowe o egzotycznym charakterze. Popularne są też modele wykonane z wikliny, rattanu, trawy morskiej, szkła niebarwionego, kamienia (np. onyksu, alabastru, marmuru), stali.

Trendy meblarskie 2022 – obłe kształty

Kolejną cechą modnych mebli – zwłaszcza, ale nie tylko wypoczynkowych – wspólną dla kolekcji z 2022 roku są obłe kształty. Odchodzi się od ostrych linii na rzecz zaokrąglonych krawędzi np. w meblach dębowych nowoczesnych do salonu czy sypialni, czy półokrągłych siedzisk i oparć w kanapach i fotelach Modne są zwłaszcza okrągłe stoły jadalniane na jednej nodze, owalne stoliki kawowe czy bufety/wyspy kuchenne w kształcie jaja obłożone popularnymi lamelami z drewna. Tego typu obłe modele zestawiane są nowoczesnymi meblami (dębowymi, sosnowymi, hebanowymi itp.) o minimalistycznym wzornictwie i ostrych kantach.

Modne meble 2022 – zrównoważony rozwój

Wiele firm meblarskich w najbliższych latach, a nie tylko w 2022 roku, będzie stawiać na zrównoważony rozwój, czyli po angielsku sustainability. W praktyce oznacza to po sięganie po takie rozwiązania produkcyjne, które w najmniejszym stopniu obciążą środowisko naturalne. Może to być korzystanie nie tylko z naturalnych surowców (np. drewna), ale też surowców zarówno naturalnych, jak i szybko odnawialnych, np. bambusa. Na topie jest wykorzystywanie w meblarstwie materiałów z recyklingu. Mowa tu nie tylko o odzyskanym drewnie, ale też wytwarzaniu tworzyw z odzyskanego plastiku z butelek PET czy szkła.

Meble w 2022 roku – retro inspiracje

Chociaż współczesne domy i mieszkania przeważnie urządzone są nowoczesnymi meblami (dębowymi, sosnowymi, z gatunków egzotycznych), projektanci wnętrz coraz częściej sięgają po meble retro. Oryginalne modele vintage czy art déco stanowią ciekawy dodatek do minimalistycznych nowych mebli. Producenci mebli również inspirują się ich linią, fakturami, wzornictwem. W efekcie w najnowszych kolekcjach można zobaczyć modele o typowym dla dwudziestolecia międzywojennego wzornictwie. Pamiętaj, że takie meble potrzebują odpowiedniego wnętrza – najlepiej wyglądają w przestronnych pomieszczeniach.

Podobają Ci się najnowsze trendy w meblarstwie? Sprawdź naszą ofertę nowoczesnych mebli dębowych i sosnowych! Znajdziesz w niej modele trwałe, eleganckie i modne.

Artykuł  powstał  we współpracy z  firmą Meble Magnat.