Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jonizator wody – czym jest i dlaczego musisz go mieć? Odpowiadamy!

Regularne nawadnianie organizmu jest konieczne, gdy chce się zachować zdrowie i urodę. Codziennie należy spożywać nawet 2-3 litry wody. Istnieje wiele rodzajów wody pitnej, jednak najbardziej polecane jest picie wody jonizowanej. Można ją samodzielnie wyprodukować w swoim domu. Konieczny jest jednak zakup specjalnego urządzenia, czyli jonizatora wody. Czym on jest i dlaczego warto go mieć? Odpowiadamy!

Czym jest jonizator wody?

Jonizatory wody to specjalne urządzenia, w których zachodzi zjawisko elektrolizy. Dzięki niemu wytwarza się woda alkaliczna, która ma wiele pozytywnych cech – przyczynia się ona między innymi do odkwaszania organizmu, a także wspomaga pracę układu odpornościowego. Jest także silnym przeciwutleniaczem, dlatego opóźnia procesy starzenia i redukuje negatywne skutki stresu. Podczas elektrolizy powstaje także woda kwasowa, która ma przeciwne działanie do wody alkalicznej. Jest ona silnym oksydantem i ma zdolności bakteriobójcze. Zaleca się, by stosować ją do dezynfekcji – skóry, ran, ale też różnych przedmiotów i pomieszczeń.

Jonizatory wody – dlaczego są coraz popularniejsze?

Woda uzyskana dzięki jonizatorom ma duży potencjał antyoksydacyjny. Umożliwia naturalną walkę ze stresem oksydacyjnym i ogranicza produkcję wolnych rodników. Przyczyniają się one do starzenia się skóry, a także uszkadzają komórki genetyczne. Może to powodować powstawanie wielu groźnych chorób – na przykład nowotworów. Woda alkaliczna poprawia dotlenienie narządów. Zaleca się, by pić ją regularnie, gdyż tylko wtedy można zaobserwować jej pozytywny wpływ na organizm. Przy jej systematycznym spożywaniu można zauważyć między innymi zwiększenie energii, a także redukcję zmęczenia. Jonizatory wody sprawiają też, że woda zaczyna korzystnie wpływać na wygląd. Opóźnia proces starzenia się tkanek i chroni naczynia krwionośne. Dzięki niej skóra staje się jasna i świetlista. Poprawie może ulec nie tylko wygląd i ogólna kondycja organizmu, ale także sprawność intelektualna.

Jaki jonizator wody wybrać?

Jak wybrać dobry jonizator wody? Po pierwsze weź pod uwagę jego pojemność. Zaletą dużych modeli jest między innymi mniejsze zużycie prądu, jak również łatwiejsza wymiana elektrod. Istotny jest też materiał, z jakiego wykonano płytki. To głównie od nich zależy trwałość jonizatora. Najkorzystniejszy jest wybór modelu z płytami tytanowymi z warstwą platyny. Weź również pod uwagę przepływ, a także jakość wody, którą otrzymasz. Zaleca się, żeby miała ona niski ORP i wysokie wartości pH. Nowoczesne jonizatory wody czekają na Ciebie np. w e-sklepie Natura Zdrowie. Z pewnością znajdziesz wśród nich urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj – woda jest naprawdę niezbędna do życia!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]