Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jaki hamak sprawdzi się w domowym ogrodzie?

Hamaki ogrodowe są niestandardowym, ale wartym uwagi wyposażeniem. Wygodne i komfortowe zapewniają prawdziwy relaks na łonie natury. Ich delikatne bujanie odpręża, zapewnia wypoczynek i pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego. Hamaki ogrodowe mogą pełnić w domowym zieleniaku różne funkcje. Zobacz, jak wykorzystać hamak do aranżacji tarasu i jaki model będzie najlepszym wyborem.

Historia hamaków ogrodowych

Hamaki ogrodowe znane są na świecie od wieków. Wymyślone zostały w celu zagwarantowania wygody i bezpieczeństwa snu. Ich zadaniem była ochrona przed wizytami nieproszonych gości (węże, insekty, mrówki i inne) na posłaniu. Hamaki były wykorzystywane przez podróżników, żołnierzy, marynarzy – delikatne bujanie zmniejszało dyskomfort związany z chorobą morską. Obecnie hamaki rzadko są wykorzystywane jako łóżka, częściej jako designerskie wyposażenie ogrodu, tarasu, balkonu. Zapewniają komfortowy i bezpieczny wypoczynek. W wersji ogrodowej dostępne są w kilku formach, o czym można się przekonać w sklepie Miloo Home. Najpopularniejsze modele to te klasyczne – zawieszane oraz hamaki ogrodowe na stojaku.

Hamaki, chociaż są niestandardowym, to i niezwykle popularnym wyposażeniem. Występują w wersji jedno- i dwuosobowej, dostępne są również modele dla dzieci. Ze względu na prostotę aranżacji oraz brak konieczności odpowiedniego miejsca do montażu największym zainteresowaniem cieszą się hamaki ze stojakiem – ich nie trzeba przywiązywać do drzewa czy palików. Modele te można ustawiać w dowolnym miejscu, a także ze względu na ich lekkość łatwo przenosić. W ogrodzie czy na tarasie można je wykorzystać jako dodatkowe siedzisko lub polowe łóżko, które pozwoli na popołudniową drzemkę w promieniach słońca. Wygodny hamak może być też miejscem, gdzie zrelaksujemy się z książką, a nawet będziemy pracować na laptopie. Największą wygodę przy tego rodzaju pracach zapewnią hamaki ogrodowe siedzące z poduchą.

Jaki hamak ogrodowy wybrać?

Typ hamaka to nie wszystko na, co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie. Równie istotna jest wytrzymałość i solidność tego mebla. Trwałe hamaki ogrodowe wykonywane są m.in. z tkaniny bawełnianej. Są one nie tylko odporne na działanie czynników zewnętrznych i pogodowych, ale i wygodniejsze w użytkowaniu niż modele ze sznurka. Bawełna będzie też łatwiejsza w czyszczeniu – hamaki z niej uszyte można bez problemu prać w pralce, usuwając z nich zabrudzenia, o które nietrudno w ogrodzie czy na tarasie. Trzeba jednak pamiętać, że te wykonane z jednej płachty materiału szybciej i mocniej chłoną wilgoć, przez co nie powinny być zostawiane na deszczu.

Hamak to mebel, z którego lubią korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Jego delikatne kołysanie i bujanie koi, pozwala się odprężyć i zrelaksować. Aby z hamaka można było bezpiecznie korzystać, warto wybrać ten stabilny (jest to szczególnie ważne w przypadku modelu ze stojakiem), a także wytrzymujący duże obciążenie. O tym zawsze informuje opis produktu. Większość hamaków ogrodowych wytrzymuje obciążenie 100-120 kg. Oznacza to, że jednocześnie korzystać z niego może nawet dwie osoby. Dzięki temu mebel ten pozwoli na wspólne, rodzinne spędzanie czasu.