Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Opłacalny handel w Internecie – poradnik

Pomysł handlu w Internecie brzmi świetnie i zachęcająco. Wydaje się, że to prosty i niewymagający większego wysiłku pomysł na zarobek. Trudniej zaczyna się robić, gdy chcemy nasz pomysł urzeczywistnić i okazuje się, że nawet nie wiemy, co sprzedawać, by zarobić. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, który odpowie na pytanie, czym handlować w Internecie.

Czego ludzie szukają w Internecie?

Okazuje się, że aż połowa wszystkich internautów to ludzie robiący zakupy przez Internet. Ich zainteresowanie różni się od płci, wieku i miejsca zamieszkania. Oto kilka faktów, które pomogą poznać potencjalnych klientów sklepu internetowego:

  • Kobiety stanowią 48% osób kupujących w Internecie i najbardziej zainteresowane są kupnem: odzieży, kosmetyków, książek i akcesoriów.
  • Mężczyźni stanowią pozostałe 52% klientów sklepów internetowych i interesują się bardziej: elektroniką, akcesoriami GSM i materiałami budowlanymi.
  • Osoby, które ukończyły 50. rok życia, są częściej – niż młodsi klienci – zainteresowane produktami farmaceutycznymi.
  • Najpopularniejsze kategorie produktów sprzedawanych w Internecie to: odzież, kosmetyki, artykuły RTV i AGD, bilety do kina/teatru, książki, produkty farmaceutyczne i materiały budowlane.
  • Wiele osób szuka konkretnych produktów w danej kategorii, np. sukienek. Sklep internetowy oferujący tylko sukienki, a nie ubrania wszelkiego rodzaju dla obu płci, także może odnieść sukces.

Dlaczego ludzie kupują online?

Kupowanie przez Internet, mimo drobnych wad, ma wiele zalet. Internauci decydują się na takie rozwiązanie ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Można zrobić zakupy w wielu kategoriach, siedząc w domu. Tradycyjne zakupy wymagałyby wyjazdu do co najmniej kilku sklepów i większej ilości poświęconego czasu. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają zakupy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W czasach, gdy wszyscy są niezwykle zajęci i pracują całymi dniami, ta możliwość jest nieoceniona.

Jak handlować, by sprzedawać?

Należy pamiętać, że nigdy nie będziemy jedynym sklepem internetowym oferującym daną kategorię produktów. Konkurencja zawsze będzie istnieć. W takim wypadku, obok kwestii tego, czym handlować, równie ważne są takie aspekty, jak:

  • czas realizacji zamówienia,
  • cena i jakość sprzedawanych produktów,
  • szybkie płatności,
  • bezpieczeństwo zakupów.

Krótko mówiąc, trzeba po prostu dbać o klienta. Oprócz zaoferowania mu produktów, których potrzebuje i szuka, trzeba jeszcze sprawić, by wrócił do naszego sklepu internetowego, zadowolony z szybkiej obsługi na wysokim poziomie.

Jak dowiedzieć się, na co jest zapotrzebowanie?

Google Trends to narzędzie informujące nas o tym, czego najczęściej szukają ludzie w Internecie. W ten sposób możemy porównać różne pomysły i zobaczyć, które z nich cieszą się największym zainteresowaniem. Jest to najprostsza metoda, jak poznać potrzeby internautów i dowiedzieć się, czym handlować, by zarobić. Gdy już zdecydujemy się na handel na przykład ubraniami lub elektroniką, możemy użyć Google Trends, by dowiedzieć się, co najbardziej interesuje naszych potencjalnych klientów. To będzie pomocne przy tworzeniu reklam i pozycjonowaniu sklepu.