Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Najlepsze książki sportowe o piłce nożnej

Piłka nożna jest zdecydowanie najpopularniejszą dyscypliną sportu na świecie. Świadczą o tym chociażby sumy płacone za prawa do transmisji telewizyjnych oraz liczba sponsorów. Dlatego nie powinno też nikogo dziwić, że dużą popularnością cieszą się także książki piłkarskie.

Książki o piłce nożnej

Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to dyscyplina zespołowa. Jednak w historii tego sportu zapisały się jedynie największe indywidualności. Na rynku dostępnych jest wiele pozycji poświęconych piłce nożnej, które warto przeczytać. Niezwykle ciekawym dziełem jest „Moje 90 minut”. Można powiedzieć, że jest to obowiązkowa pozycja dla każdego prawdziwego fana futbolu. Stu polskich piłkarzy zostało zaproszonych do udziału w projekcie z okazji setnej rocznicy powstania PZPN, czyli Polskiego Związku Piłki Nożnej. Każdy z nich mógł powiedzieć kilka słów o meczu, który był najważniejszy w ich życiu. W książce występują takie osoby jak Jacek Gmoch oraz Zbigniew Boniek. Jest to niezwykle rozległy, a jednocześnie osobisty przewodnik po historii polskiej piłki nożnej. Szczególnie ciekawe są rozmowy o mistrzostwach świata w 1974 roku, które były niezwykle ważnym wydarzeniem w historii polskiego futbolu. Piłka nożna to wspaniały sport, a „Moje 90 minut” pozwala lepiej zrozumieć tę piękną dyscyplinę.

Historia legendy

Warte uwagi są także tytuły poświęcone legendom. W 2020 roku niestety zmarł Armando Maradona, który był jedną z największych gwiazd piłki nożnej. Prowadził jednak bardzo barwne oraz dynamiczne życie, dlatego zdrowie z czasem zwyczajnie nie wytrzymało. Używki i imprezy nie przeszkodziły mu jednak w porywaniu kibiców na trybunach. Był to prawdziwy wirtuoz, który z pewnością był autorytetem dla młodych chłopaków, którzy w przyszłości chcieli grać na podobnym poziomie. Jest to również przestroga dla innych osób, którzy również lubią się zabawić i nie znają umiaru.

Orły Górskiego

Tytuł następnej książki to „Górski”. Można się z niej wiele dowiedzieć na temat pracy szkoleniowców oraz specjalistów odpowiedzialnych za przygotowanie strategii na mecz. Kazimierz Górski to legendarny selekcjoner polskiej kadry. To właśnie on w historii reprezentacji Polski osiągnął największe sukcesy. Jest to też symbol czasów złotego pokolenia polskiej piłki. Niestety młodsze osoby mogą go nie kojarzyć, dlatego warto sięgnąć po tę książkę i przypomnieć sobie kilka postaci. Warto mieć na uwadze, że piłka nożna to nie tylko wielkie gwiazdy, ale również świetnie opracowana taktyka oraz niuanse dotyczące transferów. W książce „Odwrócona piramida. Historia taktyki piłkarskiej” autorstwa Jonathana Wilsona można znaleźć wiele informacji na temat ustawienia piłkarzy na boisku. Jest to idealna pozycja dla miłośników taktyki, którzy chcą się w tym rozwijać. Jonathan Wilson poświęcił całe życie piłce nożnej, dlatego jest to prawdziwy pasjonat futbolu. W książce przedstawione są zmiany taktyki piłkarskiej na przestrzeni lat. Można się wiele dowiedzieć na temat strategii pojedynczych piłkarzy oraz poszczególnych szkoleniowców.