Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybrać konto firmowe w banku

Każda spółka posiada własną właściwość oraz różnorodne są jej potrzeby dotyczące usług bankowych. Wybierając konto firmowe w banku, należałoby rozważyć wydatki prowadzenia takiego rachunku oraz połączonych z nim subkont, opłaty dotyczące wydanych do niego kart, dostępność artykułów kredytowych itp. Wszystko po to, aby świadomie zdecydować się na konto firmowe w banku, jakie nie będzie tworzyło niepotrzebnych wydatków oraz również udostępni dobre usługi specjalne (np. e-księgowość).

Konto bankowe dla niewielkiej spółki – czym jest konto firmowe?

Własna działalność to niezależność, motywacja oraz zapał do korzystniejszych efektów, lecz także większy zysk aniżeli praca na czyjś rachunek. Natomiast jak każdy biznes ma on także własne ciemne strony, na przykład owe połączone ze stratą zdolności finansowej. Więc istotne jest, by konto firmowe w banku w realizowało własną rolę, było najtańsze – oraz najlepiej bezpłatne. Mówiąc konto firmowe, o czym tak rzeczywiście myślimy? To odmiennie rachunek bankowy, jaki przypisany jest do danego przedsiębiorstwa. Zakładany jest poprzez właściciela spółki, natomiast może być również wykorzystywany poprzez różnorodne uprawnione do tego osoby, np. pracownika robiącego przekazy za wykonaną pracę.

Przewaga firmowego konta bankowego

Główną korzyścią firmowego konta bankowego jest przejrzystość finansów przedsiębiorstwa. Oddzielenie transakcji indywidualnych od owych, jakie są połączone z prowadzoną działalnością, pozwoli na skuteczniejszą kontrolę i lepsze kierowanie przychodami i kosztami. Zestawienie owych dwóch wartości pozwoli inwestorowi szybko ocenić skuteczność prowadzonej działalności gospodarczej. Co więcej, w wypadku kontroli podatkowej właściciel spółki posiadającej własny rachunek bankowy ma gwarancję, iż urzędnicy nie będą mieć wglądu w jego indywidualne transakcje.

Kto potrzebuje rachunku firmowego?

w banku? Hipotetycznie żaden przepis wprost nie wymaga tworzenia własnych rachunków bankowych dla działalności. Inwestor może korzystać z konta osobistego. Natomiast jest parę spraw, jakie sprawią, iż najprawdopodobniej otworzysz rachunek firmowy. Pierwsza spośród nich to zwrot podatku z Urzędu Skarbowego oraz co z tego wynika. Występuje on na konto podane w CEIDG. Jeżeli natomiast damy tam konto indywidualne to Urząd może je uznać za konto firmowe oraz w razie konieczności przejrzeć. W najlepszym przypadku pracownicy fiskusa dowiedzą się, gdzie robiliśmy prywatne zakupy.

Rachunek firmowy natomiast biała lista podatników VAT

Posiadanie własnego konta firmowego jest praktyczną potrzebą w wypadku osób będących czynnym płatnikiem podatku VAT. By móc robić przelewy objęte tymże podatkiem oraz opiewające na kwotę ponad 15 tysięcy złotych brutto, należy najpierw zobaczyć, czy numer rachunku klienta znajduje się na białej liście podatników VAT prowadzonej poprzez Ministerstwo Finansów. Zgodnie z przepisami mogą odnaleźć się na niej tylko rachunki firmowe. Pominięcie tego obowiązku może skończyć się przykrymi konsekwencjami: owe poniosą obie strony transakcji.

Najlepsze konto firmowe – podstawowe kryteria doboru

Każdej osobie, jaka prowadzi działalność gospodarczą, oczywiście zależy na doborze najodpowiedniejszego konta firmowego. Należałoby więc przemyśleć, co stanowi o tymże, iż dane konto jest najlepsze? Na jakie kryteria oraz warunki propozycje należy zwrócić wyjątkową uwagę, aby nie pomylić się w doborze konta bankowego dla firmy? Specjaliści uważają, iż najistotniejszym kryterium są koszty korzystania z konta firmowego. Jest to dosyć proste, gdyż każdy inwestor stara się maksymalizować swoje przychody oraz zarobki, zmniejszając wszelkie ewentualne koszty.

Konto firmowe lub konto zwykłe – jaki rachunek wybrać?

Każdy inwestor ma do doboru dwa typy kont: konto zwykłe i konto firmowe. Każde spośród nich nieznacznie się od siebie różni m.in. odmiennym procesem ewidencji. Ustawa Prawo inwestorzy pozwala nam na prowadzenie transakcji połączonych z działalnością przy pomocy tradycyjnego rachunku – takiego samego, jakim posługujemy się na co dzień. Osobisty rachunek bankowy może być więc stosowany w pracy. Również, Ordynacja podatkowa także nie wymusza na nas potrzeby zakładania konta o profesjonalnym zastosowaniu. Konto firmowe, choć droższe w prowadzeniu aniżeli konto indywidualne, ułatwia nam rozdzielenie budżetu przedsiębiorstwa od dochodu rodzinnego.

Opłaty – tanio oraz bez ograniczeń

W wypadku rachunków firmowych, opłaty grają niezwykle ważną rolę. Należy spokojnie wczytać się w tabele opłat oraz prowizji dla kont dla inwestorów, dokładnie rozważyć jakiekolwiek odnośniki określające warunki specjalne. Niezwykle częstą praktyką jest oferowanie konkretnej usługi za darmo, lecz w niewielkim obszarze (np. 10 pierwszych przelewów internetowych za 0 zł, natomiast każdy dodatkowy płatny) lub uzależnianie wielkości opłaty od aktywności w korzystaniu z poszczególnego artykułu (np. karty płatniczej). Przyjęliśmy zasadę, iż im więcej można uzyskać od banku darmowo, tym lepiej.

Czy opłaca się założyć firmowe konto bankowe w tym samym banku, w jakim mamy rachunek osobisty?

Wiążą się z tymże dwa udogodnienia: bezpłatne oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy kontami i jedno logowanie do obu kont. Należy natomiast zobaczyć, czy propozycja firmowa w dotychczasowym banku jest dla nas odpowiednia. Jeżeli nie, lepiej otworzyć rachunek u konkurencji.

Jak odnaleźć odpowiednie konto firmowe?

Jeżeli nie masz czasu na własną ocenę wielu bankowych propozycji, należałoby zaufać porównywarce – dzięki temu nie jedynie odnajdziesz odpowiednie konto, lecz również porównasz dostępne opcje z różnymi ofertami na rynku oraz bez wychodzenia z domu takie konto założysz. Banki mają różnorodne propozycje – jedne proponują odpowiedniejsze warunki spółkom jednoosobowym, pozostałe spółkom. Co możesz zyskać? Przeważnie niechętnie zmieniamy konto bankowe, natomiast szczególnie firmowe, bowiem wiąże się to m.in. z powiadomieniem wszystkich klientów o kolejnym numerze rachunku. Więc należałoby zwrócić uwagę na to, jakie opłaty mogą nas spotkać w określonym banku i jakie możliwości zapewnia dane konto firmowe. Niewątpliwie może się zdarzyć iż za pewien czas bank zmieni tabelę opłat oraz prowizji, natomiast tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, natomiast już tymże bardziej na to wpłynąć.