Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zintegrować zespół?

Dobrze rozumiejący się i lubiący nawzajem pracownicy znacznie lepiej pracują, sprawniej realizują wyznaczone cele i osiągają o wiele lepsze efekty zawodowe.

Dobrą atmosferę w firmie i przyjazne relacje między zatrudnionymi pomagają budować działania integracyjne. W jaki sposób lepiej poznać członków zespołu? Przedstawiamy sprawdzone sposoby.

Wyjazdy integracyjne dla firm

Sposobów na integrację pracowników jest wiele i mogą one przybierać rozmaite formy. Z pewnością jedną z najpopularniejszych, a przy tym najskuteczniejszych metod są wyjazdy integracyjne dla firm, podczas których uczestnicy mogą się lepiej poznać na gruncie pozazawodowym. Zazwyczaj trwają one od jednego do trzech dni. W trakcie wyjazdu zwykle organizowane są dodatkowe atrakcje, takie jak gry zespołowe, warsztaty, konkursy czy szkolenia.

Do najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców i działy HR wyjazdów integracyjnych należą wycieczki do SPA, podczas których pracownicy mogą się w pełni zrelaksować. Równie popularne okazują się podróże aktywne, obejmujące wyjazdy do wybranych miast lub krajów opierające się na zwiedzaniu nowych miejsc.

Aby mieć pewność, że wyjazd zostanie zrealizowany w pełni profesjonalny sposób, a integracja zespołu się powiedzie, warto zaufać profesjonalistom. Biuro turystyczne Horyzont zajmuje się z sukcesem kompleksową organizacją wyjazdów integracyjnych dla dużych przedsiębiorstw i małych firm od wielu lat. W ofercie ma wyjazdy o różnym czasie trwania, dopasowane do rozmaitych potrzeb biznesowych klientów.  Horyzont proponuje wycieczki do lokalizacji w Polsce i za granicą, wyjazdy przygodowe, tematyczne, nastawione na typowy wypoczynek albo aktywność pracowników. Wyjazd integracyjny dla firmy z biurem Horyzont to gwarancja świetnej zabawy, relaksu oraz integracji uczestników.

Spotkania integracyjne po godzinach pracy

Jeśli dla pracowników i pracodawcy wyjazdy integracyjne dla firm to rozwiązanie zbyt angażujące, można zdecydować się na inne formy integracyjnych eventów. Popularny pomysł stanowią spotkania po godzinach pracy, np. w restauracji, klubie muzycznym albo pubie. Chętnie wybierane są także wyjścia na kręgle, strzelnicę, gokarty czy karaoke. Niektórzy pracodawcy zapraszają pracowników na salę gimnastyczną, gdzie mogą oni odbyć zajęcia sportowo- rekreacyjne, np. mecz tenisa albo siatkówki. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się też wyjścia do escape roomu. Spotkania tego rodzaju zdadzą egzamin zwłaszcza w przypadku mniejszych firm albo zespołów pracowników poszczególnych działów.

Akcje społeczne

Integracja pracowników może odbywać się nie tylko poprzez zabawę i przyjemności, ale również akcje społeczne, dotyczące np. pomocy zwierzętom, potrzebującym dzieciom, osobom niepełnosprawnym czy starszym. Na świecie trend polegający na angażowaniu pracowników w ramach tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu w rozmaite wydarzenia pomocowe przybiera na sile. Tego typu aktywności stanowią realną pomoc dla potrzebujących, a równocześnie pozwalają skutecznie integrować zespół. Działania mogą przynieść wiele korzyści pracownikom, którzy czują się dzięki nim bardziej potrzebni, odpowiedzialni i dowartościowani.

Pomysłów na zintegrowanie zespołu jest wiele, wystarczy wykazać się kreatywnością lub zaufać w tej kwestii ekspertom z biura Horyzont, zajmującym się organizowaniem wyjazdów i spotkań pracowniczych zawodowo.