Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dieta pudełkowa dla diabetyków

Pęd dnia codziennego sprawia, że coraz mniej czasu zostaje nam na gotowanie. Jeśli natomiast decydujemy się na samodzielnie przygotowywanie posiłków w kuchni, często stajemy przed wyborem powtarzalnych posiłków. Wynika to głównie z przyzwyczajenia i prostoty przygotowywanych propozycji, które z czasem nie smakują przez to tak dobrze jak kiedyś.

Dziś z rozwiązaniem tego problemu przychodzi dieta pudełkowa, która pozwala na dokładne dobranie jej składu pod indywidualne wymagania każdego z konsumentów. Jak to jednak wygląda w przypadku bardziej wymagających klientów, którzy cierpią na cukrzycę?

Catering dla cukrzyków – jak łączyć smak ze zdrowiem?

Dieta osób zmagających się z cukrzycą, wymaga bardziej restrykcyjnego podejścia niż w przypadku osób zdrowych. Nieumiejętnie dobrane posiłki mogą sprawić, że wcześniej dobrze kontrolowana choroba zaczyna przynosić kłopoty ze zdrowiem i wymaga modyfikacji terapii. Dlatego szczególnie dobrym pomysłem może być stosowanie cateringu dietetycznego właśnie w przypadku cukrzyków. Duża liczba diabetyków nie przestrzega dokładnie zaleceń lekarskich związanych z prowadzeniem cukrzycy typu 2. Nie wynika to jednak ze złej woli, a z zaangażowania, jakiego wymaga każdorazowe przygotowanie posiłków o odpowiednim składzie i indeksie glikemicznym.

Dieta pudełkowa dla cukrzyka – na czym polega?

Osoby, których poziom glukozy we krwi wykracza ponad normę, muszą zwracać szczególną uwagę na jeden parametr – indeks glikemiczny. Zawiera on informację, jak bardzo wzrośnie stężenie glukozy u pacjenta po 2-3 godzinach od spożycia konkretnego pokarmu. Krótko mówiąc, im niższy jest indeks glikemiczny produktów zawartych w posiłku, tym jest on zdrowszy dla cukrzyka. Nie każda dieta pudełkowa oczywiście wpisze się w wymagania cukrzyków, dlatego najlepiej należy szukać diet dedykowanych dla takich osób. Dieta pudełkowa dla cukrzyków powinna bowiem nie tylko cechować się zróżnicowaniem oferowanych potraw, ale też zachowaniem optymalnego poziomu węglowodanów przy jednoczesnym spełnieniu zapotrzebowania kalorycznego.

Dobrym przykładem może być dieta Low IG od Body Chief. Możliwość wyboru wariantów kaloryczności w zakresie od 1000 do 2500 kcal na dzień sprawia, że coś dla siebie znajdą tu nie tylko osoby chcące odzyskać kontrolę nad poziomem glukozy, ale też poszukujący diety wspomagającej w odchudzaniu. Warto wspomnieć, że w przypadku cukrzycy równie ważna jak leczenie jest profilaktyka. Dlatego nawet jeśli prawidłowo tolerujemy glukozę, catering dla cukrzyków o obniżonym indeksie glikemicznym pozwoli zapobiec rozwojowi choroby w przyszłości.