Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Objawy zapchanego filtra hydraulicznego w ciągniku

Nieprawidłowa praca filtra hydraulicznego spowodowana jego nadmiernym zużyciem może prowadzić do nieplanowanych przestojów, a nawet poważnych usterek. Niestety często jest on traktowany przez użytkowników lekceważąco, co może być bardzo kosztowne. Przyjrzyjmy się więc podstawowym regułom dbania o dobrą kondycję układu hydraulicznego.

Układ hydrauliczny tworzy wiele podzespołów. Ich działanie jest ze sobą ściśle powiązane, dlatego niedomaganie jednego z nich negatywnie oddziałuje na sprawność całego układu hydraulicznego. Na ogół objawia się to spadkiem ciśnienia i w efekcie wydajności hydrauliki. Użytkownicy w takim wypadku najbardziej obawiają się awarii pompy hydraulicznej, jednak znacznie częściej przyczyna jest bardziej błaha. Kiedy zaobserwujemy nieprawidłowości w działaniu układu hydraulicznego, pierwszym krokiem powinno być skontrolowanie poziomu oleju i jeśli to konieczne uzupełnienie niedoborów. Kluczowe jest, aby nie mieszać olejów różnych typów. Dolanie nieodpowiedniego oleju najpewniej doprowadzi do spienienia powstałej mieszanki. Pęcherzyki powietrza, jakie w efekcie pojawią się w układzie, spowodują spadek ciśnienia i zwiększenie tarcia pomiędzy ruchomymi podzespołami, co oczywiście bardzo negatywnie wpłynie na ich żywotność. Innym powodem spadku ciśnienia może być nieszczelność układu hydraulicznego objawiająca się wyciekiem. Jeżeli wyeliminujemy te przyczyny, najprawdopodobniej winę za spadek wydajności ponosi zapchany filtr oleju hydraulicznego. Ogranicza on przepływ cieczy, przez co dławi cały układ. Może to prowadzić do uszkodzenia pompy oleju i innych elementów hydrauliki.

Ograniczanie ryzyka awarii układu hydraulicznego

Aby minimalizować zagrożenie związane z uszkodzeniem podzespołów układu hydraulicznego, powinniśmy być wyczulenia na wszelkie anomalie w jego pracy. Najczęściej awarie są poprzedzone mniej wyraźnymi niedomaganiami podczas pracy. Jeżeli nie będziemy ich ignorować i podejmiemy odpowiednie kroki, mamy szansę uniknąć kosztownych napraw. Niewątpliwie jednym z najważniejszych działań zabezpieczających jest fachowe serwisowanie układu hydraulicznego, polegające między innymi na regularnym wymienianiu filtrów i oleju. Nie warto także unikać wsparcia profesjonalnego serwisu, który dysponując specjalistyczną wiedza i sprzętem diagnostycznym, jest w stanie zapobiec przerodzeniu się drobnych niedomagań w poważne usterki.

Objawy zapchanego filtra hydraulicznego

Zanieczyszczenia, jakie znajdą się w oleju hydraulicznym, mogą być groźne choćby dla pompy oleju. Dlatego tak ważne jest, aby filtry były sprawne i wydajne. To na nich gromadzą się wszelkie niepożądane cząstki i substancje, co z czasem powoduje ograniczenie przepływu cieczy. Objawem tego stanu będzie spadek wydajności hydrauliki. Innymi symptomami problemów z filtrem mogą być gwałtowne zmiany ciśnienia oleju w układzie lub dochodzące z niego nietypowe odgłosy. Żadnego z tych przejawów anomalii w działaniu hydrauliki nie wolno bagatelizować, a szybko podjęte adekwatne kroki mogą zapobiec kosztownym przestojom i naprawom.

Filtry oleju hydraulicznego kupisz w sklepie rolniczym aldomarket.pl