Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Domek do zabawy – zajęcie dla dziecka na długie godziny

Historia miniaturowych domków dla lalek sięga starożytności, co tylko potwierdza uniwersalność i ponadczasowość tego rodzaju zabawek, fascynujących nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Mały domek z mieszkającymi w nim figurkami to doskonały punkt wyjścia do wielu zabaw, a ich scenariusze zależą już tylko od wyobraźni dziecka. Co stoi za fenomenem zabawkowych domków i dlaczego warto podarować je maluchowi?

Dlaczego dzieci lubią bawić się w dom? 

Zabawa w dom jest naturalnym etapem rozwoju większości dzieci. Pozwala im poznawać i ćwiczyć role społeczne, dając przy tym ogromne poczucie sprawczości – teraz to maluch decyduje, jak ustawić mebelki, kiedy nadchodzi czas spania, kto ugotuje obiad i jak spędzą dzień mieszkańcy zabawkowego budynku. Ponadto zabawa lalkami czy innymi figurkami rozwija empatię i opiekuńczość – dzieci z zapałem kąpią, karmią i pielęgnują swoich „podopiecznych”. To bardzo wciągające zajęcie, zarówno dla dwu- i trzylatków, jak i znacznie starszych dzieci.

Domki do zabawy są o tyle uniwersalne, że dziecko może bawić się nimi samodzielnie, a także wspólnie z rodzeństwem, kolegami czy rodzicami. W tym drugim przypadku ćwiczy przy okazji umiejętność negocjowania i współpracy. Obserwując zabawę domkiem lub bawiąc się z dzieckiem, jego opiekunowie mogą się dowiedzieć, jak postrzega ono własny dom i rządzące w nim zasady – mówi nasz rozmówca z hurtowni zabawek Kraina Zabawy w Puszczykowie koło Poznania.

Nie tylko dla lalek – rodzaje domków do zabawy 

Oferta miniaturowych domków do zabawy jest obecnie bardzo szeroka. Poza klasycznymi drewnianymi budynkami dla lalek producenci poszczególni proponują mnóstwo innych rozwiązań, np.:

  • domki z różnych serii klocków Lego i Lego Duplo;
  • domki dla lalek Barbie;
  • domki znane z bajek, np. Świnki Peppy, Maszy i Niedźwiedzia;
  • domki z zestawów Playmobil;
  • domki Sylvanian Families z uroczymi zwierzątkami;
  • dom połączony z ośrodkiem jeździeckim Schleich.

Wielu producentów zabawek umożliwia ciągłe rozbudowywanie domków, poszerzanie kolekcji mebelków czy figurek, a nawet budowanie całych miejscowości ze sklepami, szkołą i innymi budynkami, a także pojazdami i wieloma innymi elementami przestrzeni miejskiej. Wszystko to sprawia, że zabawa nabiera nowego wymiaru i nigdy się nie znudzi!

Jaki domek wybrać dla dziecka? 

Wybór domku dla dziecka trzeba uzależnić przede wszystkim od jego wieku, zainteresowań, a także dostępnej w mieszkaniu przestrzeni (niektóre modele są naprawdę duże i zajmują sporo miejsca). Im młodsze dziecko, tym mniej skomplikowany powinien być domek – inaczej ryzykujemy, że małe elementy zostaną połknięte lub szybko się zgubią, a dziecko i tak nie wykorzysta ich do zabawy.

Zabawa w dom będzie bardziej wciągająca, gdy jego rodzaj dobierzemy do upodobań dziecka. Fanów konkretnych animacji ucieszy miniatura domu bohaterów ulubionej bajki, z kolei mali miłośnicy fauny chętnie bawią się antropomorfizowanymi zwierzątkami lub odtwarzają życie na farmie czy w stajni. Domki z klocków dają natomiast nieograniczone możliwości przebudowy – będą idealne dla zapalonych konstruktorów. Warto pamiętać, że zabawkowymi domkami bardzo chętnie bawią się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]